gta 6 rockstar

Arthur’a Göre Rockstar Games’in GTA 6 Düşüncesi

Yapılan bir röportajda, Red Dead Redemption 2’nin Arthur Morgan oyuncusu Roger Clark, Rockstar Games’in Grand Theft Auto 6’ya yaklaşımını anlatıyor.

Red Dead Redemption 2’nin ardından Rockstar Games’in gelecekteki geliştirme girişimlerine daha aşamalı bir yaklaşım izleyeceği bildiriliyor. Bunun anlamı Red Dead Redemption 2 gibi büyük ölçekli prodüksiyonların hayranların beklediği gibi tek seferde yayınlanmayabileceği; bunun yerine parçalar halinde gelebileceği. Bu, Rockstar’ın Grand Theft Auto 6’ya yaklaştığını umuyor, bu da oyunun diğer Rockstar oyunlarından çok farklı görünebileceği anlamına geliyor. Arthur Morgan’ın Rockstar Games’in açık dünya western oyunu üzerinde beş yıl çalışmış aktörü Roger Clark; Rockstar’ın yeni geliştirme yaklaşımı hakkında gerçekten temkinli bir umut ifade etti.

Açıkçası, herhangi bir oyun için yerleşik bir formülle uğraşmak hayranlar için ölüm kalım meselesi olabilir ve herhangi bir şey varsa; Grand Theft Auto 6’nın çıkış tarihi, hayranların bu değişikliğin uzun vadede nasıl olacağını bekleyip göreceği anlamına geliyor. Bununla birlikte, sonuç yeni oyunların çok farklı eyaletlerde çıkacağı anlamına gelse bile; Rockstar Games’in çalışanlarının hayatlarını daha iyi hale getirmek için değişiklikler yapması güzel bir görünüm.

Grand Theft Auto’nun Geleceği

gta v forest

Son aylarda ve yıllarda, Rockstar Games, geliştiricilerin daha iyi çalışma saatleri oluşturmaları için esnek zamanlama planları gibi sıkışıklığı azaltmaya yardımcı olmak amacıyla yönetimin çeşitli yönlerini değiştirdi ve düzenledi. Ancak, bu değişiklikten gelecek önemli bir haber, geliştirmeye yeni bir yaklaşımdı. Rockstar Games’in yaklaşan GTA projesi, oyun ‘Stresi azaltmak bir krizi önleyebilir ve sonra da zamanla düzenli güncellemeler ile genişletilebilir orta büyüklükte bir oyunun çıkarılması… ile başlar.’ Olur.

Daha “orta büyüklükte” bir şeyle başlamak, Rockstar Games’in çalışma tarzı asla olmamıştı; ancak bir oyun için artan sürümlerde bir gelecek olabilir, özellikle de yeni nesil ve her zaman açık deneyimler dünyasında. Hayatının önemli bir kısmını oyunlarda uzun biçimli hikaye anlatımının en iddialı yinelemelerinden birini sunmaya adamış olan Arthur Morgan oyuncusu Roger Clark için; aşamalı oyun geliştirmede gerçek bir vaat olduğuna dair bir duyguyu dile getirdi:

“Henüz söylemek zor. Yaptığını görebildiğim bazı olumlu şeyler, oyuncuların yeni oyunların daha sık yayınlandığını göreceğidir. Hikaye eklentileri büyüleyici bir öncüldür, oyundaki hikayelere çok daha benzer bir seri yön katabilir. Televizyon anlatıları için Cliffhangers şüphesiz bir hikaye aracı haline gelecekti. “

RDR 2 ve GTA V Gibi Devasa Oyunlar Uzun Sürebilir

Potansiyel bir sonuç,  Grand Theft Auto 6’nın iki ayrı dalda, tek oyunculu ve çok oyunculu olarak piyasaya sürülmesi ve her birinin mümkün olduğu kadar / gerekli olduğu kadar uzun süre tutarlı güncellemeler alması olabilir. Açıkçası, Grand Theft Auto Online’ın bir sonraki sürümü muhtemelen daha fazla dikkat çekecektir, ancak güncellemeler şeklinde ek hikaye bitleri eklemek ilginç bir yaklaşım olabilir. Sonuçta, hayranlar bir süredir RDR2 DLC’yi talep ediyorlar. Harkening Liberty City Episodes için DLC Grand Theft Auto 4, belki GTA 6 ana hikayesi belirli bölümlere veya karakter yaylarına ayrılabilir. Sonunda nasıl görünürse görünsün Clark, Rockstar Games’e olan güvenini ifade ediyor:

“Rockstar’ın kendilerini kanıtladığı bir şey, hem hikaye odaklı dünyaları seven hem de arkadaşlarıyla çevrim içi oyun oynayan oyuncuları tatmin eden tek bir IP’ye sahip olabilmektir. Eklentiler, oyuncuların kendi oyunlarını daha önce hiç olmadığı şekilde özelleştirebilecekleri anlamına gelir, kendi tercihlerine uyacak şekilde… Artık hikaye modunu tercih eden tüm oyuncular, bir oyundan daha önce hiç olmadığı kadar eğlenme fırsatına sahip olacaklar. “

Rockstar’ın Yakın Geleceğinde RDR 2 Gibi Oyunlar Mümkün Olmayabilir

rdr 2 xbox one

Rockstar Games’in tekerlek yuvasında gerçekten bir şey değil, ancak yeni bir yaklaşım, bir taşla iki kuşu öldürebilir: daha kısa / daha az iddialı bir geliştirme döngüsü ile stresi azaltmaya ve hafifletmeye yardımcı olmanın yanı sıra fırsatı da aç yeni anlatı tasarımı için. Ancak Clark’ın görüşüne göre, Red Dead Redemption 2  gibi oyunlarda uzun biçimli hikaye anlatımını daha az uygulanabilir kıldığına inanıyor:

“Her şeyin nasıl sonuçlanacağını bilemiyorum, ancak Red Dead Redemption 2 gibi destansı, daha uzun hikayelerin gelecekte daha az olası görünmesini sağlıyor. En azından bir sürümün ilk gününde, ancak pek çok heyecan verici olasılık bunun yerini alacak. Bir oyuncunun bakış açısından, [bu yaklaşımın] çok fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum.”

Şimdilik, Rockstar Games’in geleceği için ilginç bir spekülasyon noktası. Rockstar’ın en önemli yaratıcılarından biri olan ve bu yılın başlarında emekliye ayrılan Dan Houser ile Grand Theft Auto 6, bu yeni geliştirme yaklaşımı kapsamındaki birçok oyundan ilki olabilir ve bu felsefenin gerçek testi olduğunu ve oyunları nasıl etkilediğini kanıtlayabilir.

Kaynak: GameRant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir