gta 5 grafik modu
Sosyal Medyada Paylaş

Bu GTA V Grafik Modu, 7 Yıllık Oyunun Görünümünü (Neredeyse) Gerçekçi Yapıyor

Yıllar boyunca, birçok yetenekli mod yapımcısı Grand Theft Auto V’un grafiksel görünümünü PC üzerinde geliştirdi. Ancak bu yeni mod, büyük oyun stüdyolarının ortaya koyduklarına taş çıkartan bir tanıtım videosuyla şimdiye kadar gördüğümüz en etkileyici mod.

NaturalVision Evolved olarak adlandırılan bu mod ve önceki bir mod olan NaturalVisision Remastered’in yenilenmiş haline benziyor. Her iki mod da başta Razed olmak üzere, diğer mod yapımcılarının desteğiyle geliştirilmiştir. Bu yeni modun tanıtım videosu, bir mod için gördüğümüz en iyilerinden biridir.

NaturalVision Evolved, GTA V grafik modları için gerçekten büyük bir atılımdır. Oyuna tuğla ve taş gibi şeylere daha fazla derinlik ve gerçekçilik katan tamamen yeni dokular ekliyor. Ayrıca, artık NPC’leri dolaşırken gösteren su birikintileri ile büyük ölçüde geliştirilmiş gerçek zamanlı yansımalar sunuyor. Raytraced global illumination (ışınlanmış küresel aydınlatma) kullanılarak aydınlatmalar da geliştiriliyor.

gta 5 grafik modu

Youtube açıklamasına göre, bu modun perde arkasında çok daha fazlası var.

“NaturalVision Evolved (NVE), şu anda erken erişim aşamasında olan, devam etmekte olan görsel bir yenileme modudur. Çevre hava koşullarında, aydınlatma sisteminde, ortam renklerinde, ton haritalarında, dünya dokularında, bina modellerinde, sanal ve gerçek dünya arasındaki çizgiyi bulanıklaştırmak için çok daha fazlasında birçok değişiklik yapıldı. ”

Ayrıca, tanıtım videosunun Youtube yorumlarında, mod yaratıcısı Razed, bu videoyu çekerken oyun içi çekim araçlarıyla bazı hatalarla karşılaştıklarını açıkladı. “Mod aslında oyunda bu videoda olduğundan daha iyi görünüyor.”

Bu yeni grafik modu şu anda erken erişime sahiptir ve sadece Razed’i Patreon’da 10$ düzeyinde destekleyen kişiler tarafından indirilebilir.

İşte dünyanın en iyi GTA V grafik modu videosu!

Sosyal Medyada Paylaş