el rubio dossier

El Rubio Adası Yakında Geliyor, Tüm detaylar

Rockstar Games, Grand Theft Auto Online için bu yıl içinde çıkacak olan yeni bir harita genişlemesine ilk bakışını açıkladı. Bu, oyunun 2013’te piyasaya sürülmesinden bu yana GTA Online için ilk büyük harita genişletmesi olacak.

Kısa bir video teaser’ında Rockstar, şu anda GTA Online’da bulunmayan ve henüz eklenmemiş bir adada bulunan yeni yerleri sergiledi. Video, genişleme adasının adı olabilecek El Rubio’ya birden fazla atıfta bulunuyor.

Bu yeni harita genişletmesi ilk olarak Temmuz ayında Rockstar tarafından tanıtıldı ve şirket ” GTA Online için şimdiye kadarki en büyük güncellemenin ” bu yılın sonlarında geleceğini söyledi. O zamandan beri Rockstar, bu güncellemenin neleri içereceği konusunda oldukça sessizdi, ancak yeni bir harita genişlemesi geliyor gibi görünüyor. Bu, bir süredir söylentilere konu olan bir şey.

Ayrıca bu teaser’da kısaca görülen şey, GTA Series Videos tarafından yakalanıp paylaşıldığı şekliyle yeni haritaya tam bir bakış gibi görünen şeydir.

Tanıtımda ayrıca kumsalda yıkanmış bir ceset var. 19 Kasım’da erken saatlerde oyuncular, teaser’da görüldüğü gibi, Los Santos’taki GTA Online’da ortaya çıkan ölü bedenleri tespit etmeye başladı. GTA hayranları, bu bedenlerin nerede ve ne zaman ortaya çıktığını çoktan haritaladılar, ancak kimse yeni genişleme ve adaya nasıl bağlandıklarından emin değil.

John Doe Kimdir?

John Doe, ABD’de gerçek kimliği belirlenemeyen ya da (mahkemelerdeki gizli oturumlar vb.) yasal gerekçelerle gizli tutulması gereken kişiler ve kimliği saptanamayan cesetler için kullanılan bir takma isimdir.

ABD, Kanada ve ender olarak da İngiltere’de kullanılır. Bazı durumlarda, John Q. Public, Joe Public veya John Smith gibi benzer şekillerde kullanıldığı da görülmektedir. “John Doe”, Frank Capra’nın Meet John Doe (John Doe’yu Karşılamak) filmine ve 2002 yılı yapımı bir televizyon dizisine konu edilmiştir. Kadınlar için Jane Doe ve henüz adı belirlenmemiş bebekler için de Bebek Doe şeklinde betimlenmekte olan John Doe takma adı, bazı durumlarda karışıklığın önlenmesi amacıyla “Roe” şeklinde değerlendirilmektedir.

İlk kullanılışına 1659 yılında İngiltere’de rastlanan “John Doe ve Richard Roe” isimleri, İngiltere Kralı III. Edward dönemine dayanmaktadır. John Doe ve türev adlarının kullanılışına ABD hukuk tarihi içinde sıkça rastlanır. Bu ismin kullanılması, havaalanı vb. resmi yerlerde birtakım sorunlara yol açmaktadır.

El Rubio Detayları

On saniyelik klip, tarım arazileri ve bir plaj da dahil olmak üzere yeşil renkli manzara fotoğraflarıyla dolu ‘El Rubio Dosyasını’ açan bir bilgisayar sistemini gösteriyor. Video beslemesi kesilmeden önce kısaca ‘John Doe’ adı görüntülenir. Küçük metindeki ayrıntılar, Doe’nun bilinen son yerinin Los Santos Uluslararası Havaalanı’nda olduğunu ve kim olursa olsun El Rubio’ya bağlı olduklarını iddia ediyor.

Bu kısa tanıtımdan, Rockstar’ın neyle mesaj verdiği hiç net değil. Muhtemelen Grand Theft Auto Online için yeni bir içerik, ancak John Doe ve El Rubio’nun nasıl etkileyeceği bilinmiyor. Yine de videonun ‘HUD’sinde gösterilen bir ada haritası var; belki de Doe, Los Santos International’dan gelen duyguların ardından nereye gitti?

GTA Online için yeni içerik ara sıra geliyor, ancak bu fragmanın gizemli doğası, bunun tipik içerik düşüşlerinden daha büyük olabileceğini gösteriyor gibi görünüyor. Geçen yılki Diamond Casino soygununa benzer ölçekte bir şey bekleyebilir miyiz?

el rubio map
john doe el rubio

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir