Şartlar ve Kurallar - RockstarTR - Rockstar Türkiye

Kayıt Kuralları

●    Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, kurallar'ı okuyunuz.
●    Kullanıcılarımızdan, forumumuza üye olurken genel kabul gören ahlaki değerlere uygun olan bir takma ad almalarını rica ederiz. Aksi fark edildiği durumda kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı adları ve hesapları silinebilir. Alınan takma adlardan dolayı sitemiz bir sorumluluk kabul etmemekte sorumluluk kayıt olan kişiye aittir.
●    Forumda iki farklı hesap sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları kapatılabilir.
●    Kayıt olurken kullandığınız e-posta geçerli olmalıdır, şifrenizi unutmanız durumunda geçerli e-postanız yoksa işlem uygulanmaz.

Forum Kuralları

●    Hiç kimseye hiçbir şekilde hakaret edilemez. Ancak, gündelik yaşantımızda refleks olarak bile argo veya küfürlü kelimeler kullanılabilirken, forum üzerinde de ufak çaplı argo ve küfürlü kelimeler sansürlü olmak ve kişiye yönelik olmamak şartı ile kullanılabilir.
●    Forumda her konu hakkında hakaret içermemek şartı ile tartışılabilir.
●    Kişiler arasındaki husumet yalnızca ilgili kişileri ilgilendirir, yönetim hiçbir şekilde bu kavgalardan sorumlu değildir ve arabulucu gibi görevler üstlenmez. Ayrıca bu husumet ve problemler konu içerisinde yansıtılamaz, yansıtılır ise ilgili kişilere ceza verilir.
●    Forumumuzda hack, crack, warez, cd-key gibi konular açmak, yasal olmayan içerikler paylaşmak, üyelerimizin gerçek kimliğini açıklamak kesinlikle yasaktır.
●    Kişilerin gizliliklerini ihlal eden özel mesajların paylaşımı yasaktır.
●    Discord sunucularınızı sadece Discord Tanıtım bölümü ve Multiplayer tabanlı sunucuların bölümlerindeki tanıtım konunuza, sunucunuza ait Discord olma koşuluyla bağlantı olarak ekleyebilirsiniz; başka bir bölüme, imzanıza ya da herhangi profil alanınıza Discord sunucu bilgisi eklemeniz yasaktır. Ayrıca Discord Tanıtım bölümüne açılacak olan Discord sunucuları Rockstar Türkiye topluluğu gibi aynı tür topluluklar için yasaktır.
●    Tehdit, nefret dolu, örf ve adetlere yönelik; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek veya konular açmak yasaktır.
●    Rockstar Türkiye forum ve portal sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie'leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookie'lerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda ve portalda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. Geçerli e-mail adresiniz sadece şifrenizi yollamak ve unuttuğunuzda şifrenizi size hatırlatabilmek için istenmektedir.
●    Forumumuzda pazar yeri, yani alış ve satış kısmı vardır. Yalnız forum yönetiminin ve forumun kullanıcılar arasındaki birbirleri ile olan ilişkilerinde sorumluluğu yoktur. Dolayısıyla diğer kullanıcılarla iş ilişkisinde bulunmak ve mal alıp satmanın riski tamamen her kullanıcının kendisine ait aldığı bir risktir.

Konu Kuralları

●    Forumdaki mesajlarınız ve konularınız yöneticiler tarafından lüzumu halinde değiştirilebilir, anlam bütünlüğü bozulmadan referal eklemelere tabi tutulabilir,  kısmen veya tamamen silinebilir, taşınabilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Ayrıca gerektiğinde ve forum içinde yazılan kurallar dahilinde hesabınız süresiz kapatılabilir. Üyeler bu anlaşmayı kabul ederek yönetim kararlarını kabul etmiş sayılmaktadır. Bu yöneticilerimizin forumun düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir. Yanlış bir nedenle bu uygulamalarla karşılaştığınızı düşünüyorsanız Discord adresinden yöneticilere ulaşabilir ve konunuzun ya da mesajınızın neden silindiğini öğrenmek için destek alabilirsiniz.
●    Konu başlıkları ve mesajların tamamı büyük harflerle yazılamaz.
●    Forumları kullanırken konuları, ait oldukları başlıklar altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama'  fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz.İç içe alıntılar yaparak forum düzenini bozmamaya özen gösteriniz. Eski tarihli konulara eğer ki mesajınız konuyla ilgiliyse mesaj atabilirsiniz. Konuyla alakasız mesaj atarak konuyu güncellemek yasaktır.
●    Rockstar Türkiye yöneticileri ve moderatörleri her ne kadar, her türlü uygunsuz ve itiraz edilebilecek içerik ve materyali olabildiğince kısa sürede forumdan silecek olsalar da, bütün mesajların incelenmesi, doğru ve adil yaptırım uygulamak için kısa bir süre gecikebilir. Forumlara gönderilen her mesaj, onu gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, kendilerine ait mesajlar dışında moderatörler, adminler ya da geliştiriciler kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar.
●    Konular hiçbir şekilde kaldırılmamaktadır.
●    İletiler de konular gibi kaldırılamaz. Kaldırılmasını istediğiniz iletinin, herhangi bir ileti ile birleşik olmaması gerekmektedir, herhangi bir iletiye cevap olarak verilmiş bir ileti ya da alıntı yapılan bir ileti ise kaldırılmaz. Ancak içeriğini kendiniz düzenleyerek temizleyebilirsiniz.

İmza Kuralları

●    İmzanızdaki resimlerin boyutu max. 400x150 boyutunda olmalıdır, aksi taktirde imza kısmından yöneticiler tarafından kaldırılacaktır.
●    İmzanızdaki yazılar en fazla 12 punto olabilir.
●    İmzada yapılan alıntıların değiştirilerek alıntıya başka anlamlar yüklenmesi yasaktır.
●    Siyasi, dini, cinsel yönden tahrik edici içerikler imza olarak kullanılamaz.

Avatar Kuralları

●    Avatarda başka üyelere vs gönderme yapan resim bulundurmak yasaktır.
●    Siyasi, dini, cinsel yönden tahrik edici avatarlar kullanılamaz.

Yönetici Yetkileri

●    Yöneticiler, kurallara uymayan konuları silebilir, düzenleyebilir, kilitleyebilir, taşıyabilir.
●    Yöneticiler, kurallara uymayan üyeleri süreli veya süresiz yasaklayabilir, üyeliğini silebilir.
●    Yöneticiler, üyelerin profillerinde değişiklik yapabilir.
●    Yöneticiler, kural aşımları için üyeleri 2 kere uyaracaklardır. 3. uyarı verilmeden, kural ihlaline göre süreli ya da süresiz yasaklama olacaktır. (Hatırlatma-uyarı-yasaklama sistemi).
●    Kurallara uymayan, mesajlarında forum düzenini bozan üyelere karşı forum yöneticilerinin cezai yaptırım uygulama hakkı bulunmaktadır. Haklarında cezai yaptırım uygulanacak kullanıcılara süresi belli olmamakla birlikte yöneticiler tarafından her türlü cezai işlem uygulanabilir.
●    Kurallarda yapılan değişiklikler üyelere bir şekilde duyurulur. Kuralları kabul etmeyen üyeler forumdan süresiz ayrılabilir, yönetime bildirmesi halinde üyeliği kapatılabilir. (Üyeliğin kapanması üyelik kaydının silinmesi değil, sınırsız olarak erişime kapatılmasıdır.)
●    Forum yöneticileri yukarıda yazılan yetkilerini kullandıktan sonra üyelerimizin yöneticileri rahatsız etmemelerini rica ederiz.


Bilgilerinize sunduğumuz bu kurallarımızı dikkate alacağınızdan eminiz. Sizlerin ilgisiyle günden güne gelişecek olan portal ve forumumuzun, alışkanlıklarınız arasına severek kattığınız günlük uğrak yeriniz olacağını umuyoruz.

Sevgilerimizle, Rockstar Türkiye topluluğu.