grand theft auto 6
Sosyal Medyada Paylaş

Grand Theft Auto 6 ne zaman çıkacak?.. soruları yanıt bulmuş olabilir. Analistler, GTA serisinin bir sonraki oyunu için bir lansman tarihi tahmin ettiler.

Rockstar Games’in çok başarılı olan yapımı Grand Theft Auto serisinin bir sonraki oyunu için oyuncuların ne kadar bekleyeceği, oyunun ne zaman duyurulacağı hakkında analistler bir işaret verdi. Grand Theft Auto 6 genellikle sosyal medya üzerinde trend olur ve oyuncuların asıl içeriği görmesiyle hayal kırıklığına uğramalarına neden olur. Söylentilerin hayal kırıklığına uğratması çoğu zaman YouTuber’lardan spekülasyon yapan veya içeriklerinden çok az miktarda sızıntı olduğunu söyleyenler tarafından da kaynaklanmaktadır.

Ancak yakın zamanda yayınlanan finansal tahminlerin yakından incelenmesi; Grand Theft Auto 6 ‘nın ne zaman piyasaya sürülmesini bekleyeceğimiz konusunda güvenilir ipuçları içeriyor. Rakamlar, Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive tarafından Zynga şirketini satın almasının arka planındaki çizelgelerden geliyor. Take-Two ile Zynga şirketi ile detayları: Take-Two, Zynga Şirketini 12 Milyar Dolara Satın Alıyor haberimizden okuyabilirsiniz.

Take-Two’nun mobil oyun geliştiricisine 12,7 milyar dolar değerinde bir anlaşmayla Zynga ‘yı satın alması; video oyunları tarihinin en büyük anlaşması olacak. Bu anlaşma Microsoft’un Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax Media’yı 7,5 milyar dolara satın almasını bile gölgede bırakıyor. Anlaşmayı açıklayan basın açıklamasında Take-Two; gelecekteki büyümesiyle ilgili finansal rehberlik de verdi.

Grand Theft Auto 6 ‘nın Vice City’de Geçebileceğine Dair Haberler Var

GTA 6 Insider 2025'te Çıkabileceğini Söyledi grand theft auto 6

Take-Two, önümüzdeki üç yıl içinde yıllık %14 oranında büyümeyi beklediğini söyledi ve bir analist, bunun oyunla ilgili işlemlerde yaklaşık 9 milyar dolara dönüşeceğini ölçtü. Analist Doug Creutz, Axios tarafından bildirildiği üzere, bunu “FY24’te olası bir GTA 6 lansmanı” olarak söyledi.

Wall Street firması Jeffries’in (Axios aracılığıyla) yaptığı analize göre, “yönetime bu kadar güçlü bir rehberlik sunacak güveni sağlayabilecek sadece bir avuç başlık var; en az bir Rockstar IP’sinin ayarlanmış olduğuna inanıyoruz. FY24 tarafından duyurulacak.”

FY24, Nisan 2023’te başlayıp Mart 2024’te sona erecek olan mali yılı ifade ediyor. Take-Two’nun yatırımcılara yönelik kılavuzunun bu okuması, Grand Theft Auto 6 ‘yı ne zaman bekleyebileceğimiz konusunda normalden daha iyi bir gösterge olabilir. İş analistleri, yalnızca birkaç oyunun ne kadar az olduğuna işaret ediyor. Take-Two’nun kendi büyüme hedeflerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağı oyun gelirlerinde önemli bir artış sağlayabilir. Beklenti göz önüne alındığında ve özellikle GTA 5’in yaklaşık 8 yıldır piyasada olduğu düşünülürse, GTA 6 elbette böyle bir artışa neden olacak kadar büyük bir sürüm olacaktır.

Bu, Grand Theft Auto 6 ‘nın 2025’e kadar çıkmayabileceği, ancak 2023’ün Rockstar için önceki bir hedef olduğu önceki raporlarla uyumlu olacaktır. 2023’ün sonlarına doğru bir lansman, GTA 5’in Eylül 2013’teki orijinal lansmanını yansıtacaktır. Ancak, diğer raporlar, Grand Theft Auto 6 ‘nın geliştirilmesinin zor olduğunu ve pandeminin çok sayıda oyunda gecikmelere neden olduğunu, GTA 6 ‘nın, yani son derece önemli bir sürüm olacak, özellikle PS5 ve Xbox Series X’in satın alınması zor olduğu için, bu mevcut neslin ortasına ulaşıyor.

GTA V Remaster’i Unutmamak Gerekiyor

gta v art

Tabii ki, çoğu kişiden daha inandırıcı olmasına rağmen bu hala bir spekülasyon ve Take-Two’nun kolunda başka başlıklar olabilir. Red Dead Redemption remaster veya devam oyununun yeni nesil güncellemesi gibi. Ancak iddialı büyüme hedeflerini yayınladıktan sonra. 2024 baharına kadar GTA 6’yı piyasaya sürmek onları teslim edecek gibi görünüyor. Ancak PS5 ve Xbox Series için GTA 5 remaster’ın bu Mart ayında piyasaya sürülmesi planlandığını da unutmayalım.

Kaynak: TheGamer

Sosyal Medyada Paylaş