grand theft auto mafya

Grand Theft Auto: Serideki En Güçlü 10 Mafya

Mafya genellikle Grand Theft Auto serisinin oyunlarında önemli bir rol oynamaktadır. Bugün, en güçlü ailelerini sıralıyoruz.

Liberty City oldukça tehlikeli bir yer. Ancak kalkınan suçlu için, yapılacak para sıkıntısı yok. Yayılan metropolde para kazanmaya çalışan çeşitli organize suç grupları yaşıyor. Hiçbiri La Cosa Nostra veya LCN’den daha tehlikeli değildir.

Mafya, Grand Theft Auto franchise’ında, özellikle 3D Çağında önemli bir rol oynadı. Serideki ana karakterler, Tommy Vercetti ve Toni Cipriani gibi bazen mafya oluyor. Yıllar boyunca on LCN organizasyonu tasvir edilmiştir. Müttefik ya da düşman olarak, bu Mafya aileleri, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi inkar edilemez derecede etkilidir.

The Sindacco Family ( Sindacco Ailesi )

Sindacco Family

Grubun en zayıfı olan 3 Boyutlu Çağın Sindacco Ailesi bazı zor zamanlardan geçti. Kahramanın onlar için hiç çalışmadığı, o dönemin tek LCN organizasyonu. Sürekli olarak düşman olarak resmedilen bu karakterler, genellikle oyuncu karakterinin yıkımının yükünü taşırlar.

The Ancelotti Family ( Ancelotti Ailesi )

Gracie Ancelotti Niko

Sindaccos ailesine benzer şekilde, Ancelotti Suç Ailesi, HD Çağında pek çok aksilik yaşıyor. Komisyon üyesi olmasına rağmen GTA IV, genellikle beş sendikaların en zayıf olarak görülüyor. Bu, kısmen, diğer Mafya ve organize suç gruplarıyla devam eden savaşlarından kaynaklanıyor.

Niko Bellic, dördüncü şampiyonluk olayları boyunca Ancelotti Ailesi’ne ciddi bir zarar verir. Sendikanın çeşitli rakipleri için çalışırken örgütün en az üç üst düzey üyesine suikast düzenlemeyi başarır. Bir noktada Niko, patronun kızı Gracie’yi kaçırmayı bile başarır ve onu fidye için tutar.

The Pegorino Family ( Pegorino Ailesi )

Jimmy Pegorino

GTA IV Pegorino ailesi Alderney, New Jersey’den model alınarak bir devlete dayanır. Aile patronu Jimmy Pegorino, Niko Bellic’i oyun boyunca yoğun bir şekilde kullanıyor. Pegorino’ların rakipleri olan Ancelotti Ailesi’ne üstünlük sağlamasının nedeni Niko’nun yardımıyla. Buna rağmen, organizasyon Jimmy’nin hayal kırıklığına uğramasına rağmen hala bir Komisyon koltuğuna sahip değil.

Liberty City’nin diğer LCN aileleri Pegorino’ları küçümsüyor. Hikayenin sonunda Jimmy Pegorino, hangi sonun tetiklendiğine bağlı olarak sonunda Niko veya Dimitri tarafından öldürülür. İlginç bir şekilde Pegorino Ailesi, The Sopranos’ta tasvir edilen sendika için esnek bir ilham kaynağı olan bir organizasyon olan gerçek hayattaki DeCavalcante Ailesi’ne dayanıyor gibi görünüyor.

The Lupisella Family ( Lupisella Ailesi )

grand theft auto Lupisella Family

Lupisella Ailesi, serideki belki de en karanlık Mafya örgütüdür. Grand Theft Auto IV’teki tasvirleri çok dağınık ve aile hakkında belirli ayrıntılar seyrek. Bunlar hakkında elde edilebilen bilgiler, LCPD veri girişlerinden ve birkaç satırlık NPC diyaloğundan gelir.

Diğer ailelerin güç yapısı göz önüne alındığında, Lupisellasların Ancelotti ve Pegorino Ailelerinden sadece çok az daha güçlü olduğu tahmin edilebilir. Patronları Vincent Lupisella’nın emekli olduğu söyleniyor. Don’un yeğeninin tehlikeli bir manyak olarak ünlenmesine rağmen kararları verdiği söylenir.

The Messina Family ( Messina Ailesi )

grand theft auto Messina Family

Messina Ailesi, Liberty City’de saygın ve güçlü bir LCN sendikasıdır. GTA IV ve Grand Theft Auto: Chinatown Wars oyuncuların gücünün çok emek haraç, ve narkotik kaynaklandığını sonucunu çıkarabiliriz.

Harvey Noto’nun ailenin patronu olduğu söyleniyor. Bazı suç işlemlerinin Majestic Oteli’nin dışında yapıldığı biliniyor. Gay Tony Ballad Luis Lopez Ancelotti birliği adına Messina Aile raketleri birçok bozar. Niko Bellic, Grand Theft Auto IV’te Yusuf Amir için de aynı şeyi yapıyor.

The Forelli Family ( Forelli Ailesi )

grand theft auto Sonny Forelli

3D Çağda Forelli Ailesi, 1980’lerde en güçlü LCN organizasyonuydu. Etkileri yalnızca Liberty City ile sınırlı değildi. Forelli Ailesi, yolsuzlukla dolu bir başka metropol olan Vice City’de de geniş çıkarlara sahipti.

1986’da, uzun süredir patron olan Sonny Forelli, Vice City’deki aile için işleri organize etmesi için adamlarından biri olan Tommy Vercetti’yi gönderdi. Tommy görevini tamamlar, ancak daha sonra vahşi bir çatışmada öldürülen Sonny tarafından ihanete uğrar. Bundan sonra Forelli Ailesi yavaş bir düşüş yaşadı. Organizasyonun son kalıntıları, Grand Theft Auto III olayları sırasında görünüşte yok edildi.

The Pavano Family ( Pavano Ailesi )

grand theft auto Pavano Family

Komisyonda yer alan Beş Aile arasında Pavano sendikası en güçlülerden biridir. Ailenin başı şu anda Maria Valvona’dır. LCPD veri tabanından derlenen haberlere göre, kuruluşun Liberty City’de eroin dağıtımına yoğun bir şekilde dahil olduğu varsayılabilir.

Grand Theft Auto IV olayları sırasında Jimmy Pegorino, Pavano Ailesi’nin temsilcileriyle bir görüşme ayarlamaya çalışır. Ancak toplantı bir pusuya dönüşür. Sadece Niko Bellic’in müdahalesi sayesinde Pegorino bu karşılaşmadan sağ çıkabilir.

The Sicilian Mafia ( Sicilya Mafyası )

grand theft auto Sicilian Mafia

Sicilya Mafyası, Grand Theft Auto: Liberty City Stories’de ana düşmanlık gücü olarak hizmet ediyor . Leone Ailesi’nin yaşadığı talihsizliklerin çoğunu perde arkasındaki ipleri çekerek yönetirler. Örgüt, son derece kurnaz olduğu ortaya çıkan eski ve deneyimli bir mafya olan Leone Amca tarafından yönetiliyor.

Massimo Torini, Sicilya Mafyasının Liberty City’deki temsilcisidir. Amacı, Leone Ailesi için olabildiğince fazla kaos ekmek ve böylece Sicilyalıların toz çöktükten sonra taşınabilmesiydi. Plan neredeyse başarılı oldu. Toni Cipriani’nin eylemleri sayesinde Torini öldürülür ve Leone Amca’nın suç ortaklığı gün ışığına çıkarılır.

The Leone Family ( Leone Ailesi )

grand theft auto Salvatore Leone

Salvatore Leone, 3D Çağı oyunlarında her yerde bulunan bir karakterdir. Grand Theft Auto III zamanında, şehirdeki en güçlü Mafya organizasyonuna komuta ediyor. Bu noktada neredeyse sıfıra indirilmiş olan Forellis ve Sindaccos, çok az direnç gösteriyor.

Leone Ailesi, Portland Adası’nı oldukça sıkı tutuyor. En büyük rakipleri Triadlar, aile kaptanı Toni Cipriani ve yeni gelen Claude tarafından kontrol altında tutulur. Organizasyon için Luigi’nin kulübü ve Joey Leone’nin otomotiv garajı da dahil olmak üzere birçok cephe var. Yine de, Salvatore’un paranoyak entrikaları sonunda ona yetişir. Claude, eski işvereninin suikast girişiminden kaçtıktan sonra, Salvatore’u Yakuza’ya bir iyilik yapmak için vurarak intikamını alır.

The Gambetti Family ( Gambetti Ailesi )

grand theft auto Jon Gravelli

Gambetti Ailesi, şüphesiz, Liberty City’deki en güçlü LCN organizasyonudur. Genelde New York City’deki en etkili Mafya ailesi olarak anılan bir organizasyon olan gerçek hayattaki Gambino Suç Ailesi’ne dayanıyorlar. Gambettiler, hasta ama kurnaz Jon Gravelli tarafından yönetiliyor.

Niko Bellic, ailenin sağlam tutuşunu sürdürmesine yardımcı olmak için Gravelli tarafından serbest çalışan olarak çalışıyor. Yeraltı dünyasındaki en iyi köpek durumlarını kısmen açıklamaya yardımcı olan Belediye Binası ile önemli bağları var gibi görünüyor. Niko’nun yardımıyla, şehirdeki İtalyan olmayan çetelerin daha fazla yayılmasını önlemeyi başarırlar.

Kaynak: Game Rant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir