tommy vercetti
Sosyal Medyada Paylaş

Grand Theft Auto hayranlarının en sevdiği serisinden ve karakterlerinden birisi olan GTA Vice City ve karakteri Tommy Vercetti‘yi görmeyeli çok uzun zaman oldu. Tommy Vercetti‘ye biz görmeyeli ne oldu?

Grand Theft Auto: Vice City‘nin piyasaya sürülmesinden bu yana 18 yıl geçti. Ancak bu, uzun süredir hayranların Tommy Vercetti‘ye ne olduğunu merak etmesini engellemedi. Vice City‘nin kahramanı olarak oyuncular, Tommy’nin yeraltı suç dünyasındaki yükselişini ilk elden tecrübe ettiler. O zamandan beri Tommy bir başka GTA serisinde çok ciddi şekilde merak edildi. Peki Tommy Vercetti‘ye tam olarak ne oldu?

Ray Liotta’nın seslendirdiği Tommy Vercetti, Vice City‘deki hikayesine hapishaneden serbest bırakılmasıyla başlar. (Grand Theft Auto‘nun zaman çizelgesinde 1986) Tommy kısa bir süre sonra arkadaşı olduğuna inandığı biri tarafından pusuya düşürülür. Ortaya çıkan şey, 80’lerin Miami benzeri bir zemine karşı geçen bir intikam hikayesidir. GTA Vice City hala senin en büyük oyunlarından biri olarak kabul ediliyor ve Tommy Vercetti, serinin ikonik bir karakteri haline geldi.

Oyunun sonuna doğru Tommy Vercetti, Forelli suç ailesinden intikamını alır ve etkili bir şekilde Vice City‘nin kralı olur. O zamandan sonra Tommy’nin hayatı hakkında pek bir şey açıklanmadı. Ancak, Grand Theft Auto: San Andreas olaylarından hemen önceki kısa film The Introduction’da Tommy’den bahsedilir. Bu, Tommy’nin eski avukatı Ken Rosenberg, rehabilitasyondan ayrıldıktan sonra Tommy’yi başarısız bir şekilde aramaya çalıştığında meydana gelir; bu, Tommy’nin 1992’de San Andreas‘ın gerçekleştiği Vice City‘yi hala yönettiği anlamına gelir.

Tommy Vercetti Muhtemelen Hayatta

tommy vercetti ken rosenberg

Muhtemelen, Tommy Vercetti‘nin son sözü 1992’de gerçekleşiyor. Ancak, karakter pek çok Grand Theft Auto hayranı tarafından sevildiğinden, insanlar hala karakterin o zamandan beri neler yaptığını teorileştiriyorlar.

Hem Vice City‘de hem de San Andreas‘ta ortaya çıkan ve GTA V‘te adı geçen tekrarlayan karakter Kent Paul‘dan söz edilmesi nedeniyle Tommy’nin hala hayatta olması mümkündür. “Kent Paul’s 80’s Nostalgia Zone“, 2002 yılında Kent tarafından yaratılan Vice City maskaralıklarına adanmış yarı kurgusal bir web sitesidir. Kent, web sitesinde Tommy Vercetti‘den “Tom” diye bahsetmektedir. Bu nedenle, Tommy hala yaşıyor gibi görünüyor. Ancak Vice City‘nin kralı olup olmadığı belli değil.

Hayranlar, Tommy Vercetti‘nin Grand Theft Auto VI‘da önemli bir rol oynayabileceğini düşünüyorlar, ancak oyun hakkında henüz bir şey bilinmiyor. Tommy, Grand Theft Auto: Vice City‘den bu yana insanlara çok sevecen davrandığından, Rockstar Games‘teki geliştiricilerin karakteri geri getirmek isteyeceği mantıklı. Kesinlikle birçok hayranı heyecanlandırır.

Sosyal Medyada Paylaş