gta trilogy
Sosyal Medyada Paylaş

GTA 3, Vice City ve San Andreas, oyunların sadık hayranları tarafından eklenen ışın izleme desteğine sahip ve oyunların her zamankinden daha iyi görünmesini sağladı.

GTA 6 için sonsuz bekleyişe devam ederken şimdi ışın izleme desteğiyle klasik GTA oyunlarıyla kendinizi işgal edin.

Yeni oyunlar ve yeni konsollarla birlikte gelen şaşırtıcı grafikleri alırken, kendinize geliştiricilerin bir sonraki adımda tam olarak nereye gidebileceklerini sorabilirsiniz. Yeni nesil, ya da tahmin ettiğimiz gibi bu noktada onu güncel-nesil olarak adlandırmalıyız, tüm hızlanmaya başladığında, sunulan görseller kesinlikle nefes kesici olacak. Bu değişikliğin en büyük katkılarından biri, geliştiricilerin araç kitlerine ışın izleme eklenmesi olmuştur.

Işın izleme, oyunların her zamankinden daha gerçekçi görünmesini sağlar. Çoğunlukla yansımalar ve gölgeler yoluyla. Görünüşe çok benzemeyebilir, ancak çok büyük bir fark yaratıyor.

Işın izleme sadece yeni oyunlara dahil edilmiyor. Geliştiriciler de geri dönüyor ve yeniden düzenleyiciler aracılığıyla eski oyunlara ekliyor. Artı, inatçı geliştiriciler oyunculara istediklerini vermezlerse, aranızdaki daha kullanışlı olanlar bunu kendiniz yapıyorsunuz. Aşağıdaki ekran görüntülerinde bunun birkaç örneği görülebilir. GTA 3, Vice City ve San Andreas’ın ışın izlemeli sürümlerinin fotoğrafları.

Çalışma GTARenderHook’un izniyle sunuluyor ve biz bunu çok takdir ediyoruz. Hayatınızın saatlerini farklı bir mercekle geçirdiğiniz dünyaları görmek gibisi yoktur, özellikle de bu dünyaları daha da çarpıcı kılan dünyalar. Yukarıda söylediğimiz gibi, yansımalar ve gölgeler eklemek ve iyileştirmek kulağa pek bir şey gelmeyebilir, ancak özellikle bir oyunun gerçekçiliği söz konusu olduğunda gerçekten tüm farkı yaratır.

Bunun gibi hayran yapımı değişiklikler, muhtemelen franchise hayranlarının alacağı kadar GTA remaster’ına yakın. GTA 5, yeni nesil konsollarda elbette daha iyi görünecek, ancak Rockstar bunu bize yalnızca GTA 6 hakkında herhangi bir şey açıklamamaktan kaçınmamız için vermiş gibi geliyor.

RockstarTR olarak bu ışın izleme modunu beğendiğimizi ve rahatlıkla kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Gelecek olan yeni haber, içerik, inceleme, detay, gizem ve güncellemelerde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın, evde kalın. RockstarTR – Rockstar Türkiye Editör Ekibi

İçerik: The Gamer

Sosyal Medyada Paylaş