gta rdr
Sosyal Medyada Paylaş

GTA5 ‘in yeni nesil versiyonunda RDR 2 ‘nin RAGE motor versiyonunun kullanımına işaret eden ‘yapılar’ bulduğunu belirtiliyor.

GTA 5’in Xbox Series X ve PlayStation 5 için geliştirilmiş sürümü, en son Red Dead Redemption 2’de kullanılan RAGE motorunun güncellenmiş sürümünü kullanabilir. Henüz onaylanmamış olsa da, toplulukta iyi bilinen birisi, yeni bir kodla karşılaştığına inanıyor.

Bazı GTA 5 topluluğunun GTA6 ‘nın potansiyel gelişine odaklandık. Bununla birlikte, Rockstar tarafından vaat edilen ve onaylanan bir sonraki taksit, yeni nesil konsollar için mevcut oyunun yükseltilmiş bir sürümüdür. Bir noktada gelen onaylamanın ötesinde, şirketin Xbox Series X ve PS5 sürümleri için ne planladığına dair pek bir şey bilinmiyor.

Tez2, GTAForums’da oyuna yeni eklenen GTA 5 oyun verilerini bulduğunu yayınladı. Tez, Rockstar Advanced Gaming Engine’in (RAGE) RDR 2 ‘de bulunan güncellenmiş sürümünü gösteren ‘yapılar’ buldu . RAGE motoru aslında 2006’dan beri Rockstar’ın oyunlarına dahil edildi. İlk olarak şirketin masa tenisi unvanında yer aldı. Ardından, motor yıllar içinde yükseltmeler ve güncellemeler aldı ve bir sürümü Grand Theft Auto 5’in en son sürümündedir.

Rockstar Advanced Gaming Engine Nedir

rdr2 dlc

RAGE motorunun 2018 versiyonu, daha iyi performans ve grafiksel görünüme yöneliktir. Diğer performans iyileştirmelerinin yanı sıra, oyun motorunun Red Dead Redemption 2 sürümü, fiziksel tabanlı oluşturmayı, önceden hesaplanmış küresel aydınlatmayı, hacimsel bulutları ve özellikle manzara söz konusu olduğunda oyuna fotogerçekçi bir görünüm kazandıran diğer özellikleri destekler.

Tez2, veri madenciliğinin Grand Theft Auto 5’in geliştirilmiş sürümünün RDR 2 ‘nin RAGE sürümünü kullanacağının garantisi olmadığını belirtti. Özellikle Red Dead Redemption 2’de bulunan diğer ipuçları gibi, Rockstar tarafından henüz hiçbir şey onaylanmadı. İçeriden bilgi sahibi, yeni keşfedilen programlama dilinin, yalnızca kullanıcı arayüzünün yeni motoru kullanacağı anlamına gelebileceğini, PS5 / XSX sürümünün geri kalanının RAGE’nin eski sürümünde çalışacağını söyledi.

Şimdilik, yeni nesil Grand Theft Auto 5’in içinde ne olacağı bilinmiyor ve nihai çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Rockstar Games’in gelecekte Grand Theft Auto serisi için daha fazla tek oyunculu içerik oluşturmayı planladığı biliniyor.

Grand Theft Auto 5’in geliştirilmiş sürümü şu anda PS5 ve Xbox Series X / S için geliştiriliyor.

Kaynak: GTAForumsGameRant

Sosyal Medyada Paylaş