gta 6 hud

GTA 6 HUD: Rockstar’dan İstenilen Vice City Tasarımı

Reddit kullanıcıları, GTA 6 spekülasyonlarının ortasında; Rockstar Games’in GTA 6 ‘nın HUD ‘sini nasıl tasarlaması gerektiğini, hangi şekilde güzel olacağını söylemek için tasarım yaptılar.

GTA 6 ‘nın nihai piyasaya sürülmesiyle ilgili spekülasyonlar, yıllardır internet forumlarında konuşuluyor. Rockstar Games, bir sonraki açık dünya macerasının neye benzeyeceği hakkında henüz herhangi bir ayrıntı sunmadı; ancak bu, hayranlarının bunu hayal etmesini engellemedi. GTA 6 konsept haritaları, GTA 5’in devam filminden beklenen muazzam ölçeği tasvir etti. Şimdi çeşitli oyun modelleri çevrimiçi olarak ortaya çıktı.

Oyuncular, Rockstar’ın GTA 6 ‘nın baş üstü ekranını (HUD) nasıl tasarlayabileceğini hayal ettiler ve tasarladılar. Bu kavramlar, Rockstar’ın şu anda varsayımdan başka bir şey olmayan; Vice City ‘ye yeni nesil bir geri dönüş planladığı iddia edilen viral “Project Americas” sızıntılarına dayanıyor. GTA 6’nın ayarı, karakterleri veya hikayesiyle ilgili somut ayrıntılar henüz doğrulanmamış olsa da; geliştirilme aşamasında olduğu ancak piyasaya sürülmesine yıllarca kaldı.

En popüler GTA 6 konsept tasarımcılarından bazıları; oyun içinin arayüzünü daha az kalabalık ve daha sürükleyici hale getirmek için Rockstar’ın tasarımını basitleştirerek; GTA 5’te bulunan HUD üzerinde yeniden geliştirme yaptı. Diğerleri ise GTA: Vice City ‘nin retro estetiğine modern bir hava katmayı tercih etti. Yaklaşım ne olursa olsun, bu tasarımlar Rockstar’ın; Vice City ve PlayStation 5 ve Xbox Series X’i tekrar ziyaret edebileceğini uman diğer oyunculardan yüzlerce olumlu oy aldı.

Modern Bir GTA VI HUD Nasıl Görünebilir

gta 6 hud

Redditor Rainy55, tasarımlarına çağdaş bir yaklaşım benimsedi ve GTA 5’in mini haritasının kenarlarını yuvarlayarak; Rockstar’ın kutulu yaklaşımının aksine bir akıllı saat ekranına daha çok benzemesini sağladı. Diğer her şey tanıdık geliyor; Sağ üst köşede hala GTA’nın Aranan Seviye ölçeri ve cephane sayısı yer alırken; sağ alt kısım cep telefonu menüsünü barındırmaya devam ediyor. Bu minimalist tasarım, sadeliğinin aksiyonu nasıl daha sürükleyici hale getirdiği konusunda 500’den fazla olumlu oy ve düzinelerce övgü topladı.

Rainy55, konseptin gece ortamına uyum sağlaması için HUD’nin çoğunu kararttı. Rockstar, GTA 6’nın oyun içi saatine göre geçiş yapacak bir gece ve gündüz modu sunarak bunu bir adım öteye taşıyabilir. Bu, HUD ögelerinin arka plana taşınmasına izin verebilir, böylece yoğun anlarda dikkat dağıtıcı olmazlar.

Retro GTA 6 HUD Nasıl Görünebilir

gta 6 hud retro

Salty-Question7044, ilham almak için GTA: Vice City ‘nin orijinal estetiğine ve HUD ‘ına büyük ölçüde yaslanarak GTA 6 tasarımlarına parlak ve çarpıcı bir yaklaşım benimsedi. 2002 oyununun dairesel mini haritasını ve renkli Aranıyor Ölçerini ve sağ üst köşedeki silah yuvasını içeriyorlardı. Konsept aynı zamanda Vice City’nin grafiklerini geliştirerek  son derece başarılı bir oyunun yeniden yapımı gibi görünmesini sağladı.

Gönderi neredeyse 300 olumlu oy topladı ve yorumların çoğu Vice City’nin potansiyel dönüşü hakkında çok mutluydu. Ne yazık ki, Rockstar’ın GTA: Vice City’nin bir remake veya remastered versiyonunu yayınlaması pek olası değil. İken GTA  fanları kendi yapmış olabilir gibi klasiklerin remakes GTA: San Andreas; Rockstar eski bir facelift piyasaya olmamıştı GTA  şekilde serbest bırakılması. GTA 6’nın  şirketin yeni nesil konsollarda nasıl ilk lansmanı olacağını görünce; büyük olasılıkla yeni bir hikaye ve karakterlerle büyük bir sıçrama yapmak isteyecek.

Haliyle, Grand Theft Auto 6 tam bir gizem olarak kalıyor. Bu doğru olsa bile, serinin ne kadar başarılı olduğu göz önüne alındığında; yeni bir GTA nihayetinde piyasaya sürülecek ve bazı yaratıcı Redditorlar, oyunculara neye benzeyebileceğine dair bir fikir verdiler.

Kaynak: Screen Rant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir