gta 6
Sosyal Medyada Paylaş

GTA 6 ile ilgili söylentilerin ve sözde sızıntıların sonu gelmiyor. Tabii ki Rockstar Games herhangi bir şey söylemeden hiçbir şey için doğru veya kesin diyemeyiz. Oyunun birden fazla şehirde ve 10 yılda geçen bir hikaye anlatacağı söyleniyor. Tabii ki ilginç ve garip yanları da var, o söylentiye ve sözde sızıntıya gelin göz atalım.

gta 6 night

GTA 6 Nerede Geçecek? GTA VI İle İlgili Sorular

Bu iddiayı ortaya atan kişi, içeriği söylemeden önce çok fazla kaynaktan bilgi topladığını ve bu yüzden de uzunca bir süre sessiz kaldığını açıkladı. Bu kadar bilgi gerçek olabilir mi? GTA 6 nerede geçecek? Kafamızdaki soru işaretleri bitmek bilmiyor ve eğer bu söylenenler gerçekse kısmen sorularımızı cevaplıyor ve bizi heyecanlandırıyor.

gta 6 screen

GTA VI İle İlgili Ortaya Atılan İddia

Oyun 2012’den beri geliştirilmekte ancak 2014’te tam olarak geliştirilmeye başlandı. Ana oyunda yine 3 ana karakter var. Oyun (tek oyuncu) 2 zaman dilimine bölünmüştür. Bölüm 1 ve 2 1985’te, bölüm 3 ve 5 modern zamanlarda geçiyor. Ana konumlar Vice City, Liberty City, Güney Amerika (Rio de Janeiro), Havana ve Küba’dır. Oyunda bir Chicago parodisi var ama sadece Liberty City’nin giriş bölümünde.

GTA 6 ‘da bir çeşit zaman yolculuğu olacak. Bir zaman dilimi 80’lerin sonu olacak, diğeri ise çok uzak olmayan bir gelecek olacak. GTA V‘in geliştirilmiş ve genişletilmiş sürümü, GTA 6 için donanımı test edecek. Rockstar yeni konsollara; özellikle de PlayStation 5’in SSD’sine alışmaya çalışıyor. 2019’dan beri bunun üzerinde çalışıyorlar. GTA 6 ‘nın başlangıçta 2020-2021 civarında daha erken duyurulması gerekiyordu ancak ertelendi.

COVID-19’un verdiği kriz ve moral düşüklüğünün yanı sıra; oyunun anlatımındaki değişiklikler gibi çeşitli nedenlerle ertelenmek zorunda kaldı. 2022’de duyurulması (ekran görüntüsü veya video olmaksızın duyurulmasını sayarsak duyuruldu) ve 2024-2025 arasında herhangi bir yerde yayınlanması gerekiyor. 2014’ten beri geliştirme aşamasındaydı ancak 2017-2018’e kadar ana öncelik değildi.

GTA 6, 9. nesil konsollarda yayınlanan tek Rockstar oyunu olacak. Fragmanın bir dakikadan fazla olmasını beklemeyin, 2016’daki Red Dead Redemption 2 gibi bir teaser gelecek; sonra bam. “Grand Theft Auto VI”. Önümüzdeki 3 ay içinde Rockstar hakkında daha fazla bilgi (özel arka plana sahip R* logosu gibi). İddiayı ortaya atan tweet bağlantısı için tıklayabilirsiniz.

GTA VI Hikayesi, Karakteri ve Oyunda Zaman Yolculuğu

Eğer tüm bu söylenenler gerçekten doğruysa, oyunda Tommy Vercetti’yi, Niko Bellic’i, Luis Lopez’i ve geçmiş birçok karakteri belki de görebiliriz. Zamanda yolculuğun çokça farklı anlamı olsa da, GTA evreninde bu mümkün olabilir. Uzunca zamandır sessiz kalınması, uzunca zamandır geliştirdiklerini belirten ipuçları ve uzun zamandır uzun bir ilerleyiş. Bizce neden olmasın? Eğer Rockstar Games böyle bir şeyi gerçekten yapacaksa; bu oyun gelmiş geçmiş en büyük oyun ve rakipsiz olabilecek potansiyelde olur.

Sosyal Medyada Paylaş