gta 6 vice city cayo perico

GTA 6 Vice City Olasılığı, Yeni Güncelleme İle Arttı

GTA Online oyuncuları, Cayo Perico güncellemesinden sonra yeni bir Vice City easter egg ‘i keşfettiler. Bazıları bunun GTA 6 ‘nın Rockstar’ın güneş ışığı durumuna döneceğine dair bir başka işaret olduğunu söylerken; bazıları ise GTA 6 Vice City spekülasyonunun güçlendiğini söyledi.

GTA serisindeki bir sonraki konumun, Vice City olacağı uzun zamandır hayranlar tarafından söyleniyor. Şimdi, oyuncular bu spekülasyonu daha da besleyen küçük bir easter egg buldular. En son Cayo Perico soygun güncellemesi, oyunculara Kasım ayındaki 100 Milyar Soygun Mücadelesine katılmaları için ücretsiz bir ceket verdi. “Panther Varsity Jacket” başlıklı ceketin ön yüzünde mor bir elmas ve dört numara bulunuyor. Ancak ceketin arkası, işlerin ilginçleştiği yerdir.

gta 6 vice city

Arkada bir panter resmi ve kabaca “düşmanı toz haline getirin” anlamına gelen “fake Latin” ifadesi “Hostes Ad Pulverem Ferire” var. Metin, 2002 başlığında, Vice City şehir merkezindeki adliye binası görünümlü bir binanın üzerinde görülüyor. Aynı zamanda GTA San Andreas’ta Los Santos’taki Starballs Yıkımı’nın sloganı olarak da kullanıldı.

Redditor Fabry06, “Muhtemelen sadece El Rubio panther ve düşmanlarına veya başka bir şeye bir gönderme olabilir, ancak sonunda yine de Vice City’ye bir atıftır,” dedi. “Doğrudan Vice City’deki GTA VI’ya veya başka bir şeye işaret ettiklerini söylemiyorum, ancak son güncellemelerde bazı referanslarımız var.” Dedi.

Vice City ve San Andreas ‘da Bahsi Geçen “Hostes Ad Pulverem Ferire” Sloganı

gta 6 vice city easter egg
gta 6 san andreas easter egg

Redditor’un ortaya koyduğu çok ilginç bir unsur; Gustavo, Cayo Perico Heist hikayesinde bir panter tarafından canlı canlı yeniliyor. Panter ise El Rubio panteridir. Gustavo’nun kıyafeti, Vice City ve Vice City Stories’den Gonzalez’inkine çok benziyor, bu yüzden ceketteki Latince bu oyuna bir gönderme gibi görünüyor olabilir.

Diğerleri bu easter egg’i, Rockstar’ın kendilerine GTA 6 hakkında ipucu verdiğinin bir işareti olarak aldılar. “Harika bul. Bu sadece basit bir referans olabilir ama neden tüm yerlerden Vice City’ye referans verilsin? Hiçbir şey olmayabilir, ama burada gerçekten Rockstar bizimle dalga geçiyor gibi hissediyorum ”dedi bir oyuncu.

gustavo gonzalez

Bir diğeri, “Rockstar, bir Güney Amerika adasına giden bu güncellemenin tamamı VI ile dalga geçiyordu, Virginia’daki o yola giden ilk karavandaki koordinatlar, bunun gibi tüm küçük Vice City referansları,” dedi.

Her halükarda, bunun aslında başka bir GTA 6 alay konusu olup olmadığını bekleyip görmemiz gerekecek, ancak şimdiye kadar, Rockstar, GTA 5’in uzun zamandır beklenen takibiyle ilgili herhangi bir haberde tamamen sessiz kaldı.

Kaynak: RedditDexerto

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir