manhunt
Sosyal Medyada Paylaş

Veri madencileri tarafından ortaya çıkan yeni bilgilere göre, GTA Online’ın gelecekteki bir güncellemede Manhunt temalı bir arcade oyunu alacağı görülüyor.

GTA Online’ın birçok özelliğinden biri, çeşitli atari oyunlarını barındırmasıdır. Birkaç dataminer’in çabaları sayesinde GTA Online; Rockstar’ın klasik sürümlerinden biri olan Manhunt’tan sonra modellenen yeni bir arcade oyunu alabilir gibi görünüyor. Bilgiler, GTA Online’ın en son güncellemesinin dosyalarında gizlenmiş bir şekilde; ancak yayınlanmamış bir arcade oyunu için varlıkları bulan ilk kişi olduğu bildirilen dataminer @GypsytheScumbag tarafından ortaya çıktı. Twitter’da Manhunt temalı bir arcade makinesinin bir modelini bulup yayınladılar. Kısa bir süre sonra, YouTuber TheNathanNS dosya adlarının, yer tutucu varlıkların ve bir revolver modelinin ek resimlerini de yayınladı.

GTA Online Manhunt

manhunt arcade

Hatırlamayan oyuncular için Manhunt; Rockstar tarafından geliştirilen ve 2003 yılında PS2 için piyasaya sürülen gizli tabanlı bir hayatta kalma korku oyunudur. Oyun, şiddeti ve korkunç infaz sahneleri açısından tartışmalıydı. Hatta Chicago Tribune, onu “tüm zamanların en şiddetli video oyunu” olarak nitelendirecek kadar ileri gitti. Ancak Manhunt’ın grafiği bazılarını korkutsa da, 2007’de bir devam filmine yol açan bir kitle kazandı, ancak bu oyun gizlilikten çok psikolojik korkuya sebebiyet veriyordu.

Doom Eternal’ın orijinal DOOM’un oyun içi sürümünün aksine, GTA Online’daki arcade oyununun tam bir Manhunt limanı olması pek olası değil. Şimdiye kadar ortaya çıkan varlıklar, bunun yerine bir ray üstü atıcı şeklini alacağını gösteriyor gibi görünüyor.

Manhunt, GTA ve Red Dead Redemption‘ın sahip olduğu sabit bir popülerliğe hiçbir zaman ulaşmamış olsa da; Rockstar’ın kataloğunda bir nostalji olmaya devam ediyor. Bazı hayranlar hâlâ başlığın mevcut nesil sistemler için yeniden düzenlendiğini umarken, diğerleri başka bir devam filmi için isteklerini ifade ettiler. Manhunt, modcuların yardımıyla resmi olmayan yeniden düzenlemeler gördü, ancak Rockstar 13 yaşındaki unvana resmi bir sürüm vermeyi planladığını hiçbir zaman belirtmedi. Orijinal Manhunt, geriye dönük uyumluluk sayesinde PS4 ve PS5’te oynanabiliyor.

GTA Online, en son güncellemesi olan The Cayo Perico Heist güncellemesiyle popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Güncelleme, GTA Online tarihinin en büyüğü olup; Cayo Perico’nun yeni ada konumunu ve silahlı muhafızlar ordusuyla bir uyuşturucu baronundan hırsızlık yapmayı içeren bir hikayeyi baz alıyor. Güncelleme, Dr.Dre tarafından bir kamera hücresi görünümü ve yeni adanın bazı kısımlarına erişmek için gerekli olan 2,2 milyon GTA $ ‘lık bir denizaltı da içeriyor. Neyse ki oyuncular için Manhunt arcade oyununu oynamak hiç kuşkusuz çok daha ucuz olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş