GTA Online, Yeni Nesil Güncellemelerle Nasıl Değişecek?
Sosyal Medyada Paylaş

GTA Online, yakında yeni nesil konsollara geçiyor ve bu durumda bazı büyük değişiklikler ve iyileştirmeler getirilebilir.

Grand Theft Auto 5, ilk olarak 2013’te piyasaya sürüldü. Ancak büyük bir oyuncu kitlesini korumayı başardı. Bunun büyük bir kısmı oyunun çevrimiçi sürümü Grand Theft Auto Online olmuştur. Grand Theft Auto Online, sadece tutarlı bir güncelleme ve yeni içerik almakla kalmadı, aynı zamanda yakın zamanda popüler rol yapma sunucularını da ortaya çıkardı. Bu durum Grand Theft Auto Online’ın Twitch’te en çok izlenen oyunlardan biri olmasına yol açtı.

Bu yılın başlarında, Grand Theft Auto 5’in yeni nesil konsollara geçiş yapacağı duyurulmuştu. GTA Online, PlayStation 5’te bağımsız bir sürüm alması da dahil olmak üzere, yeni nesil konsollara geçiş yapacak. Oyuncuların neler bekleyebileceği konusunda çok fazla resmi bilgi yayınlanmasa da, hayranlar modun ne olduğunu merak ediyor. Yeni konsolların, yeni donanımlarından yararlanılacak gibi görünüyor.

GTA Online: Yeni Nesil Görselleri

Gta online next gen updates

Grand Theft Auto Online için beklenen en büyük iyileştirmelerden biri, görsel ve teknik performansta bir artış olması söz konusu. Hem PlayStation 5 hem de Xbox Series X/S, 4K çözünürlüğe ve 120 FPS’ye kadar performansa sahiptir. Bu nedenle, GTA Online grafiklerinin bir güncelleme alması ve Grand Theft Auto 5’in tek oyunculu kısmı tarafından belirlenen standarda yaklaşması muhtemeldir.

Bu, Grand Theft Auto Online’daki birçok oyuncunun karakterlerinin ve araçlarının, oyun yeni nesle geldiğinde daha ayrıntılı dokular ve genel olarak artan aslına uygunluk ile görsel bir iyileştirme almasına yol açabilir. Ayrıca, çevrimiçi modun şehir genelinde daha yüksek NPC nüfusu ve daha fazla yol mesafesi gibi daha ince teknik iyileştirmeler almasına da yol açacaktır.

Yeni konsollar ayrıca GTA Online yüklenme sürelerinin önemli ölçüde azalmasına yol açacaktır. Bu en heyecan verici gelişme olmasa da, oyunculara çok zaman kazandırabilir hatta Grand Theft Auto Online dünyasının daha büyük ve daha kusursuz hissetmesine yol açabilir. Los Santos’u herhangi bir yükleme ekranı olmadan geçebilmek zaten etkileyici, ancak bunu yapabilmek ve ardından birinin dairesine veya evine yükleme yapmadan girebilmek daha da büyük olurdu. Ayrıca, oyuncuların dublör yarışları veya Grand Theft Auto Online’ın Cayo Perico Heist’i gibi modun daha büyük içeriklerinden bazılarıyla etkileşime geçmek istediklerinde indirme süresini kısaltmaya yardımcı olacaktır.

PS3 ve Xbox 360’da Kapatılıyor

Gta online yeni nesil güncelleme

Rockstar Games geçtiğimiz günlerde, GTA Online’ın PlayStation 3 ve Xbox 360 sunucularının kapatılacağını duyurdu. Bu haber, bu konsollarda hâlâ aktif olan oyuncular için talihsiz olsa da, oyunun tamamı için iyi bir haber. Eski konsol neslinden uzaklaşmak, Grand Theft Auto Online’ın gelecekteki güncellemelerinin hiç olmadığı kadar büyük ve kaliteli olmasına izin verecek. Güncellemeler, eski konsollarda iyi çalışma konusunda endişelenmek zorunda kalmayacak ve muhtemelen bundan hevesle yararlanacak.

Yeni konsol nesline geçiş, Grand Theft Auto Online’ın Los Santos’un kendisine daha fazla ayrıntı ve derinlik eklemesine de olanak sağlayabilir. Grand Theft Auto Online’ın geleceği, Los Santos’un bölümlerinin, piyasaya sürülmesinden bu yana mevcut olan oyun içi inşaatı tamamlayarak veya oyuncuların şu anda içine giremediği binalara iç mekanlar ekleyerek güncellemeyi içerebilir. Yeni nesil konsollara geçiş, GTA Online sürümünü çapraz oynamayı tanıtmasına da izin verebilir. Platformdan bağımsız olarak oyuncuların hepsinin birbirine bağlanmasına izin vermek, oyun için harika bir hamle olacaktır ve oyuncuları şüphesiz takdir edecektir.

Grand Theft Auto Online Geleceği Nasıl Görünecek?

Rockstar Games, Grand Theft Auto Online’ın PlayStation 5, Xbox Series X/S veya PC’deki oyuncular için ek içerik alacağını onayladı. Bu platformların ne kadar güçlü olduğu düşünüldüğünde Grand Theft Auto Online’ın geleceği parlak görünüyor. Yeni donanım muhtemelen oyuncuların yalnızca bu platformlarda mümkün olan özel araçlara veya görevlere erişmesine yol açacaktır. GTA Online’da popüler rol yapma topluluğunu dahil etmeye çalışması da mantıklı olacaktır.

Rockstar Games gelecekte, Fortnite gibi oyunlar tarafından popüler hale getirilen dikkat çekici etkinliklere benzer şekilde Grand Theft Auto Online’da sınırlı süreli etkinlikler düzenleyebilir. Birçok oyuncu, GTA Online’ın dijital konserler veya olay örgüsüyle ilgili olaylar gibi oyun çapındaki etkinlikler için bir platform görevi gören fikrine desteklerini dile getirdi. Oyunun gerçekçi şehri, bu tür etkinlikleri düzenlemek için harika bir alan sağlama potansiyeline sahip.

Umuyoruz ki Rockstar Games, Grand Theft Auto Online’ın yeni nesil sürümlerinden hayranların neler bekleyebileceği hakkında daha fazla resmi bilgiye sahip olur. Yeni nesle geçiş, Grand Theft Auto Online’ı Grand Theft Auto 6 piyasaya çıktığında, ne zaman olursa olsun daha iyi bir yerde konumlandırmaya da yardımcı olacaktır. Güncellemenin oyuncular için neler sakladığını görmek ilginç olacak.

Kaynak: Gamerant

Sosyal Medyada Paylaş