gta v art
Sosyal Medyada Paylaş

GTA V satın alanlar, bu oyun rekorları alt üst ediyor.

gta 5 artwork

Rockstar Games’in eleştirmenlerce çok beğenilen açık dünya suç simülasyonu, neredeyse 10 yıldan beri piyasada ve hiçbir yavaşlama veya duraksama belirtisi göstermiyor. Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two Interactive’e göre, GTA 5 dünya çapında 160 milyondan fazla kopya sattı.

Kasım ayında 155 milyondu, bu nedenle sekiz yaşındaki bir oyun bir şekilde birkaç ay içinde 5 milyon birim daha sattı. Nasıl? Niye ya? Artık bilmiyorum ve bilmiyoruz. Satıyor işte, bir şekilde satıyor ve rekor tazeliyor.

Bu sayıyı daha fazla perspektife sokmak için GTA V , tüm zamanların en çok satan ikinci video oyunudur. Tetris’in (100 milyon) çok ilerisinde ama Minecraft’ın (238 milyon) biraz gerisinde. GTA V ayrıca tüm Grand Theft Auto serisinin (370 milyon) toplam satışlarının neredeyse yarısını oluşturuyor. Efsane sayı ama değil mi? Tüm serinin tüm toplam satışlarının sadece yarısı GTA V’e ait..

Bloomberg’den Jason Schreier’in Twitter’da belirttiği gibi, GTA V’nin son satış rakamları, oyunun artık iki büyük franchise’ın ömür boyu satışlarını geride bıraktığı anlamına geliyor: Assassin’s Creed (155 milyon) ve Resident Evil (123 milyon). GTA V , Assassin’s Creed serisinin toplamından daha fazlasını sattı.

GTA V Dünyanın En Çok Satanlarında İlk Sıraya Girebilir

Artık PlayStation 5, Xbox Series konsolları ve PC için mevcut olan GTA V’in “genişletilmiş ve geliştirilmiş” sürümüyle, bu sayının çoooooooooooook daha fazla artacağını biliyorsunuz. Yani bizce GTA 6 çıkana kadar satmaya devam edecek. Dünyanın en çok sayı / kopya satan oyunlar sıralamasında Minecraft’ı geçene kadar satar bu oyun, Rockstar Games bir şekilde sattırır.

Yeri gelir indirim olur yeri gelir bomba güncelleme olur yeri gelir bir şeyler olur da olur işte, Rockstar Games yine de bu oyunu satmanın yolunu bulur. Kim bilir, yeni konsollar için geliştirilen yeni GTA V tek başına ek zahmete gerek kalmadan o sayıya ulaşacak?

Rockstar Games’in tüm yapımlarından daha çok satışa ulaşan GTA V, bizce zirveyi görecek olsa bile artık GTA 6’nın resmi bir görüntüsünü görmek istiyoruz. Buradan sesimizi duyuyorlarsa, zahmet olmazsa artık..

Kaynak: GamingBible

Sosyal Medyada Paylaş