gta v art

GTA V, Twitch Mart Ayının En Çok İzlenen Oyunu Oldu

GTA V için Twitch ‘te Mart ayında en çok izlenmek, bir başka başarı oldu. İlk kez Twitch’te en çok izlenen 8 yıllık oyun, bu başarıyı tek gerçekleştirebilen oyunlardan birisi. GTA V başka bir dönüm noktasına ulaştı ve Twitch ‘in Mart ayının en çok izlenen oyunu oldu, ilk kez bunu başardı.

GTA V için bu yeni başarı, akış dünyasıyla ilgili veri ve bilgi sağlayan StreamElements tarafından duyuruldu. Buna göre insanlar Mart ayında 181 milyon saat oyun izleyerek GTA’yı şimdiye kadar ilk kez en üst sıraya çıkardı. GTA V’i ve Rockstar Games’i bu başarısından dolayı Rockstar Türkiye olarak tebrik ediyoruz. Grand Theft Auto’nun asla eskimeyen ve asla eskimeyecek bir oyun olacağı geçmişten itibaren belliydi.

GTA V Harici Twitch Mart Ayının En Çok İzlenen Diğer Oyunu

gta v trevor twitch

StreamElements, GTA V ‘in Twitch ‘te ilk kez en üst noktaya ulaştığını; ve oyunun bu noktada yedi yıldan daha eski olduğu düşünüldüğünde özellikle etkileyici olduğunu belirtiyor. GTA V’i bir altındaki oyun olan League of Legends ile karşılaştırdığımızda; Mart ayında izlenen 40 milyon saat ile GTA’nın neden kazandığı açık.

Mart ayında GTA V’in üzerinde olan tek kategori; görünüşe göre her zaman en üst sırada yer alan ve bir oyun olarak kategorize edilmeyen “sadece sohbet” dir. Twitch listesindeki diğer oyunlar arasında üçüncü sırada League of Legends, dördüncü sırada Fortnite ve beşinci sırada Warzone gibi güçlü isimler var. League of Legends dışındaki tüm oyunların izlenme sayısında bu ay artış görüldü.

Görünüşe göre oyunu ileriye götüren unsurlardan biri, son yıllarda karakter rol oynamanın yükselişidir. Rol yapma sunucuları özellikle son birkaç ayda popüler hale geldi (Twitch ‘te de) ve giderek daha fazla yayıncının GTA V aracılığıyla belirli hayatları yaşamaya çalıştığını gördü.

StreamElements’e göre, Twitch akış verilerinin 2016’dan önce mevcut olmadığını, bu nedenle oyunun geçmişte ne kadar iyi yaptığı net değil. Twitch’in yıllar geçtikçe daha popüler hale gelmesiyle, sayılar sadece artacak, bu nedenle GTA V ‘in başarısı aslında daha da etkileyici.

Grand Theft Auto V, diğer bazı oyunların yanı sıra Xbox Game Pass’e de geleceği için Nisan ayında daha fazla oyuncuya ulaşabilir. Oyunun devam eden popülaritesi, çoğunlukla; kötü yükleme sürelerini hızlandırmak için son zamanlarda resmi olarak hayran yapımı bir yama uygulayan GTA Online’a atfedilebilir. Twitch platformunda yayın yapan tüm yayıncılara başarılar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir