gta vice city
Sosyal Medyada Paylaş

GTA Vice City, Google Play Store üzerinden kaldırıldı. Anlaşılan o ki, yakında GTA San Andreas ve GTA 3 ‘te kalkabilir. Neden mi? Yazımıza göz atın.

GTA Vice City, Rockstar Games tarafından herhangi bir bildirimde veya duyuruda bulunulmadan direkt olarak Google Play Store ‘dan kaldırıldı. Rockstar, bu oyunu ve serideki diğer PS2 dönemi oyunlarını daha önce PC’de listeden kaldırmıştı ve bu, Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition öncesinde yapılmıştı, ancak çok fazla tepkiye yol açmıştı. Hayranlar ve oyuncular, bu oyunlara aşık olmalarını sağlayan klasik, el değmemiş versiyonları tekrar nasıl oynayabilecekleri konusunda endişeliydiler. Oyunlara eski konsollarda ve muhtemelen emülatörler aracılığıyla erişilebilir olmasına rağmen, bu fikir akıllara pek yatmamıştı. Orijinal oyunlara Steam gibi platformlarda hala erişilemiyor, ancak 2010’lardan kalma bağlantılar mobil cihazlarda hala var.

Bir Twitter kullanıcısı tarafından tespit edilen detayda; GTA Vice City, bu hafta Google Play Store ‘dan kaldırıldı ve bu da oyuncuların Android cihazlar için oyunu artık satın almalarını engelledi. Oyunu şu anda cihazlarına yüklemiş olanlar için büyük ihtimalle hala oynanabilir olduğunu düşünüyoruz. Eğer oyunu indirmediyseniz, Rockstar, Google Play Store ‘da oyunu yeniden yayınlamadıkça artık onu oynamanız pek mümkün değil.

gta vice city google play store
gta vice city google play store

GTA Vice City, Google Play Store ‘dan Sonra Apple Store ‘dan da Kalkacak mı

GTA 3, GTA San Andreas ve Rockstar’ın diğer oyunları için de herhangi bir bildirim veya duyuru bulamadık, bu yüzden gelişmeler ani ve olağan gerçekleşti. Şu an itibariyle oyun Apple Store’da hala indirilebilir durumda ve iPhone cihazları için şu anlık bir sorun görünmüyor (şu anlık).

Rockstar, GTA Trilogy remaster projesini mobil olarak piyasaya sürülmesi için hazırlanıyor olabilir. Ki bu zaten duyurulmuştu, ancak kesin bir çıkış tarihi verilmemişti. Listeden çıkarma durumunun geçen sefer ne kadar kötü gittiği göz önüne alındığında, durumun böyle olması pek olası görünmüyor. Diğer oyunun mobilde hala mevcut olduğu ve diğer GTA oyunlarının hiçbirinin Google Play Store ‘dan kaldırılmadığı göz önüne alındığında, neden listeden kaldırılmış olabileceğine dair tahminde bulunmak zor.

Peki ya GTA Vice City, sizce neden Google Play Store üzerinden kaldırılmış olabilir?

Kaynaklar: ComicbookTheNathanNS Twitter – Google Play Store – Apple Store

Sosyal Medyada Paylaş