john marston gta

John Marston’un, GTA V Karakterleriyle Bağlantısı

Rockstar Games hayranlarının çılgın bir teorisi öne çıktı. Grand Theft Auto 5‘te yer alan üç kahramanın, Red Dead Redemption 2‘deki John Marston’un doğrudan torunları olduğunu gösteriyor.

GTA V‘i Red Dead Redemption oyunlarıyla benzetmeye çalışan çeşitli teoriler var ve en farklı olanı John Marston’un GTA 5 karakterlerinin öncülü olduğunu öne sürüyor.

Reddit ve diğer sosyal ağlarda yaygın olarak paylaşılan teori, Grand Theft Auto V kahramanlarının (Franklin, Trevor ve Michael) yavaşlama yeteneklerinden dolayı John Marston‘dan geldiğini iddia ediyor. Franklin sürüş sırasında zamanı yavaşlatabilirken, Michael ise ateş ettiğinde yavaşlatabiliyor, aynı zamanda Trevor’da çok az darbe alırken aşırı hasar verebiliyor. Bu yeteneklerin üçünün de John Marston‘un zamanı yavaşlatan ve oyuncuların düşmanları daha kolay hedef almasına olanak tanıyan “Dead Eye” tekniğine paralel olduğu söyleniyor.

Elbette hepsi bununla sınırlı değil. Teori ayrıca John’un birbiriyle çelişen üç kişiliğe sahip olduğuna işaret ediyor ve bunlar daha sonra GTA 5’in kahramanlarında açıkça görülüyor. John, bir yandan ailesini geri isteyen bir aile babası olmasına rağmen, bu durumun Michael’ın ailesine daha yakın olma arzusunu anımsatmaya yönelik olduğu söyleniyor. John ayrıca, Franklin’in daha lüks bir hayat kazanma hırsını temsil eden ailesi için daha iyi bir yaşam hayal ediyor. Son olarak John, Trevor’ın acayip kişiliğine uyan kanun dışı yaşam tarzını seven sert bir kovboy. Tüm bu durumlar oldukça şaşırtıcı ve ilginç.

GTA ve RDR 2 Gerçekten Aynı Evrende mi Gerçekleşiyor?

gta 5 characters

Ne yazık ki bu teorinin kanıtı tam olarak açıklanmadı. John, Red Dead Redemption‘da; Dead Eye‘a sahip olan tek karakter olması gerçeği gözler önünde. Arthur’da gizli bir ata olabilir. Tüm bu gerçeklerin teorisindeki güvenilirliğinde, gizli bir anahtar yatıyor gibi görünüyor. Ancak bu teori doğru olmasa bile, iki oyunun aynı evrende gerçekleştiğini gösteren başka kanıtlar da var. Birincisi; oyuncular GTA V‘de “Red Dead” adlı, John Marston veya oğlu Jack Marston’ın yerine geçebileceği, J. Marston tarafından yazılmış bir kitap bulabilirler. Ayrıca GTA Online‘da oyuncular, RDR 2‘de yer alan Double-Action Revolver’ı bulabilirler.

En güçlü kanıt, zaman yolculuğu ile bağlantılıdır. Oyuncular oyunda, eski Mısır’a ve modern Amerika Birleşik Devletleri’ne ait olduğu düşünülen mağara çizimleri bulabilirler. Sonunda mağaraya, ayırt edilebilir bir doğum lekesi ve parlak kızıl saçlı bir bebeği tutan bir kadın, Arthur’a çocuğun isminin Francis olduğunu söyleyecek. Bu, Francis’i doğrudan GTA 5‘in Epsilon Programı’na bağlar; belirgin bir doğum lekesi ve kızıl saçlı herkesin uzaylı imparator Kraff’tan geldiğini iddia eden kült benzeri bir grup. Benzer şekilde, Epsilon üyeleri de Red Dead Redemption 2‘de Francis’in görüldüğü kıyafetlerle aynı renkte mavi cüppeler giyerler. Epsilon programı, web sitelerinin iddia ettiği gibi, zaman yolculuğunun varlığına da işaret eder. Epsilon Programı, sadece bir yerde veya zamanda mevcut değil. John Marston, GTA 5’in kahramanlarının doğrudan atası olmasa bile, Red Dead Redemption 2 ve Grand Theft Auto‘nun aynı evrende gerçekleştiğine dair güçlü kanıtlar ortada. Kanıtlanmamış teoriler yayılmaya devam ettiği sürece, her şey gizemli kalmaya mahkum olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir