rockstartr rockstar games lazlow jones
Sosyal Medyada Paylaş

Dün öğlenden sonra internette beklenmedik bir haber ortaya çıktı. Diğer şeylerin yanı sıra, Rockstar‘ın oyunları için radyo istasyonları ve diyaloglardan sorumlu olan Lazlow Jones şirketten ayrıldı.

Lazlow, Rockstar Games için yaklaşık 20 yıl çalıştı ve bu süre zarfında Grand Theft Auto serisi, Red Dead Redemption, Max Payne, Midnight Club, Bully ve daha pek çok oyunla tarih yazdı. Neredeyse tüm GTA‘larda radyo sunucusu olarak bir rolü var ve GTA 5 ila GTA Online‘da onunla görevler sırasında bile karşılaşıyoruz. 

Lazlow, bir süredir Rockstar Games için çalışmıyordu çünkü kız kardeşi kansere yakalandı ve ona bakıcı olarak yardım ediyordu. Aynı dönemde ebeveynlerinin sağlığı da kötüleşmişti. Lazlow şu anda bağımsız bir danışman olarak devam ediyor, diğerlerinin yanı sıra Netflix için şovlar üzerinde çalışıyor ve prodüksiyonlar yazıyor. 

Leslie Benzies, Dan Houser ve Lazlow Jones (Jeffrey Crawford). Bize çocukluğumuzu en iyi şekilde yaşatan insanlar artık Rockstar Games’de değiller. Leslie Benzies, Dan Houser ve şimdi de Lazlow Jones ile tanıdığımız Jeffrey Crawford. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Lazlow Jones’in Instagram Gönderisi:

https://www.instagram.com/p/CDwvEAGjb4n/

Türkçe:

2018’de Yeni Zelanda’dan bir uçaktan inerken hayatımın yönünü değiştiren bir telefon aldım. Kız kardeşim bana hızlanmış kanseri olduğunu bildirdi. Kısa bir süre sonra babamın da bir teşhisi vardı. Ve sonra annem kalp ameliyatı oldu.

Kız kardeşimin birincil bakıcısı oldum ve her hafta kemoterapi servislerinde saatler geçirdim, sağlık sigortası draması, çılgın harcamalar, gece acil servis gezileri, yemek pişirme, temizlik, küfür, hemşirelik ve bir kişinin çabalamaya devam etmesine yardım etmeye çalıştım. Ölmek üzere olduklarını biliyorlar. Stresli olmanın ötesinde bir şey bu. Yolculuk sırasında onu ülkenin en iyi iki kanser hastanesinden biri olarak derecelendirilen Memorial Sloan Kettering’e transfer ettim. MSK’daki personel, bakım ve teknoloji inanılmaz.

Geçen yıl yoğun kemoterapi sırasında ölmeden önce Norveç’e gitmek istediğini söyledi. Bu yüzden uçak bileti ayırttım ve çok hasta bir kızı hayallerinin yolculuğuna çıkardım.

Pandemi vurduğunda, durumu radikal bir şekilde zorlaştırdı ve kanserli birine bakmakta daha da zahmetli hale getirdi. Ancak, insanlar görünmeyen bir düşmanla savaşmak, birbirlerine bakmak ve delicesine stresli ve zorlu bir dönemi atlatmak için ve birleşmek için, güçlükle konuştuğunuz arkadaşlar, aile ve komşular arasında pek çok dayanışmayı ortaya çıkardı ve güçlendirdi.

Yolculuklar başlar ve biter ve bu sona yaklaşıyor. Neyse ki, bu sayede arkadaşlarımdan çok fazla sevgi ve destek aldım. Ne kadar süreceğimizi bilmediğimiz için dünyadaki tüm farkı yarattığı için bir arkadaşınıza veya yabancıya ulaşıp nazik olabilirsiniz.

Lazlow Jones Linkedin:

https://www.linkedin.com/public-profile/in/lazlow-jones-777a561b4

Sosyal Medyada Paylaş