luis lopez
Sosyal Medyada Paylaş

The Ballad of Gay Tony, eksantrik gece kulübü girişimcisi ‘Gay’ Tony Prince‘in sağ kolu olan Luis Fernando Lopez‘in hikayesidir. Ayrıca bugün The Ballad of Gay Tony‘nin 11. yıl dönümü. Bu içerik de 11. yıla özel.

Hikaye açısından, Grand Theft Auto IV‘ün her Grand Theft Auto oyununun en zengin, en derinlemesine oyun olduğunu söylemek abartılı değil. Niko Bellic ve onun Amerikan Rüyası masalının ana hikayesinin yanı sıra, GTA IV iki ek DLC paketi ile geldi: The Lost and Damned ve The Ballad of Gay Tony.

The Lost and Damned Johnny Klebitz, namlı MC motosiklet çetesinin yardımcısı Prez etrafında odaklanmıştır, The Ballad of Gay Tony Luis Fernando Lopez, eksantrik gece kulübü girişimcisinin bir sağ kolu, ‘Gay’ hikayesi Tony Prince. Bunlar, eski Dominik uyuşturucu kartelinden kaçırmış olabileceğiniz on gerçek. Not: Bu makale spoiler içeriyor. Dikkatle okuyun.

10 – Luis Fernando Lopez ‘GTA V’de Görünüyor

luis gta v

Grand Theft Auto V, şehirlerde görülebilen çok sayıda havalı Easter Egg‘e sahiptir.

Luis Lopez‘i bulmak için tek yapmanız gereken Jimmy’nin Michael De Santa‘nın evindeki odasına gitmek. Evde Residue adlı bir derginin ön kapağında Luis’in Tony’nin kanat adamı olarak yer aldığını göreceksiniz.

9 – GTA V After Hours DLC’si

after hours

The Ballad of Gay Tony‘nin etkinliklerinden birkaç yıl sonra, Luis’in efsanevi gece kulübü impresario ile bağı hala her zamanki kadar güçlü.

Luis’in resmi ile Tony’nin Grand Theft Auto V’in After Hours çevrim içi DLC’sinde masasında tuttuğu kanıtlandı.

8 – Michael De Santa ile Çarpıcı Benzerlik

rocco pelosi

Neredeyse her Grand Theft Auto karakteri, en azından GTA IV‘ten bu yana birbiriyle güzel bir şekilde iç içe geçti. Luis ve Michael, Niko Bellic ile birlikte başka bir karakterin düşmanını öldürdü. Luis, Niko’nun can düşmanı Ray Bulgarin’i, Michael ise film yapımcısı idolü Solomon Richards’la tanıştığı ilk olaylarda Rocco Pelosi’yi öldürdü.

Liberty City DLC’den Episodes’un bir başka kahramanı olan Johnny Klebitz‘in de oyunun ilk aşamasında gerçekten yoğun bir karşılaşmada GTA V kahramanı Trevor Phillips tarafından öldürüldüğünden bahsetmişken.

7 – Oldukça Kaba Bir Çocukluğa Sahipti

luis lopez gta

Luis, Algonquin, Liberty City‘de bir Dominik ailesinden mütevazı bir başlangıçtan geldi. Babası, genç Luis’i ve iki kardeşi Ernesto ve Leta’yı, anneleri Adriana’ya tek başına bakması için bırakarak terk etti.

Bu suçla dolu mahalle, Luis’i uyuşturucu ticaretinin karanlık dünyasına çok genç yaşta maruz bıraktı. Oscar ve Alonzo Gomez, Teddy ve Willy Valerio gibi yaşından büyük çocuklarla kapıdan kapıya uyuşturucu satmak için arkadaş oldu.

6 – Rap, Luis’in Gizli Yeteneğidir

luis rap

The Ballad of Gay Tony’deki çeşitli ‘Uyuşturucu Savaşları’ yan etkinliklerinden birinde Henrique, Luis’in vuruşlarında rap yaptığından bahsetti, ancak Luis’in rap’i o kadar gülünçtü ki Henrique bir sonraki anı kıkırdayarak geçirecekti.

Aslında, Luis her zaman hip-hop’un tutkulu bir hayranı olmuştur. Kuzey Hollanda’daki dairesinde, ikonik Grand Theft Auto: San Andreas‘tan OG Loc‘un kitabı da dahil olmak üzere geniş bir hip-hop dergisi ve CD koleksiyonu bulunabilir.

5 – Kanunla İlk Karşılaşmasını 17 Yaşında Yaptı

luis 17

Yukarıda belirtildiği gibi, Luis çok genç yaşta suç dünyasına maruz kaldı. Luis, 17 yaşına geldiğinde kanunla ilk karşılaşmasını yaptı. Bu kez, kız kardeşi Leta’ya ‘sarkıntılık eden’ bir öğretmeni vurduğu için bir çocuk gözaltı merkezine gönderildi. Armando ve Henrique sonraki yazı Luis ile gözaltı merkezinde geçirdiler.

Ardından, 2001 yılında serbest bırakıldıktan sonra, büyük otomobil hırsızlığı için bir kez daha parmaklıklar arkasına gönderildi. Ne yazık ki, Ernesto ve Leta, serbest bırakılmadan önce Liberty City‘den ayrıldı.

4 – Tony Prince ile 22 Yaşındayken Tanıştı

luis tony

Luis, 2003’te tutuklanmasının ardından ilk kez Gay Tony ile tanıştı. Gece kulübü kralı Luis’i kanatlarının altına aldı ve genel olarak Luis’in güçlü bir kişiliğe sahip olmasından etkilendi, bu da Luis’i üst düzey karakter için mükemmel bir kombinasyon haline getirdi.

Eşcinsel Tony, Luis’e kendi oğlu gibi davrandı ve karşılığında, zengin adama güçlü bir bağlılık ifade etti. Tony’nin kişisel koruması olduktan sonra mahalledeki birçok eski arkadaş onu serbest bıraksa da, Luis ondan çok şey öğrenmişti.

3 – En Sevdiği Radyo İstasyonu San Juan Sounds

tbogt

Oyuncular Luis ile herhangi bir araca bindiklerinde, radyo istasyonunu otomatik olarak Daddy Yankee ve Henry Santos’un barındırdığı San Juan Sounds‘a geçirecek. İstasyon 24/7 reggaeton ve Latin hip-hop çalıyor.

Bunun yanı sıra Luis, sürekli bir döngüde reggae müziği çalan RamJam FM hayranıdır. Bu istasyon aynı zamanda Little Jacob ve Real Badman’ın da favorisi.

2 – O Bir Lady Killer

luis lady

Kötü şöhretli bir gece kulübünde fedai olarak çalışmanın avantajları var ve Luis Lopez için ünlü, güzel kadınlara aşık olma yeteneği; bir mafya kızı Doni Lupisella’dan Amerikalı bir sosyetik olan ve çılgın bir parti alışkanlığı olan ünlü Poppy Mitchell’e kadar en az on kadınla bağlantılı.

Luis hiçbir zaman ciddi bir ilişkide başarılı olamadı. İlk bilinen kız arkadaşı Monique, Luis’i oda arkadaşıyla suçüstü uyurken yakaladıktan sonra ondan ayrıldı.

1 – Bu Yazı Okunurken, Luis Lopez Kendi Gece Kulübünü Açtı

after hours

Çevrimiçi Saatler’den sonra DLC genişletmesi, Luis’in Grand Theft Auto IV’teki olaylardan sonraki hayatına biraz daha ayrıntı sundu. Bu 2018 DLC’si, Los Santos‘un vahşi gece hayatını ele alarak oyuncuların Maze Bank Foreclosure web sitesinden bir gece kulübü satın almalarına izin veriyor.

Genişletme paketine göre, Luis’in Liberty City‘den kilometrelerce uzakta Los Santos‘a taşındığı, kendi gece kulübü zincirini kurduğu, ancak patronuyla mükemmel bir ilişki sürdürdüğü ima edilebilir.

Sosyal Medyada Paylaş