max payne remake
Sosyal Medyada Paylaş

Max Payne Remake geliyor! Remedy Games, yeni Max Payne 1 ve 2 projesi için Rockstar Games ile anlaşmaya vardı.

Remedy ve Rockstar Games, Max Payne ve Max Payne 2: The Fall of Max Payne’in yeniden yapılacağını duyurdu. Sürpriz bir duyuruda Remedy; PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X ve S için ilk iki oyunu yeniden yapmak için yeni bir yayın anlaşması kapsamında Rockstar ile birlikte çalışacak. Oyun; tipik bir Remedy AAA oyun üretimiyle aynı çizgide olacak.

Max Payne remake aynı zamanda Remedy’nin Northlight oyun motoru üzerinde geliştirilecek; Control ve yakında çıkacak olan Alan Wake 2’yi geliştirmek için kullanılan motor ile aynı.

Rockstar Games’in kurucusu Sam Houser, “Remedy Games’deki uzun süreli arkadaşlarımız orijinal Max Payne oyunlarını yeniden yapmak için bize ulaştıklarında çok heyecanlandık” dedi. “Remedy ekibinin yıllar içinde yaptıkları çalışmaların büyük hayranıyız ve bu yeni sürümleri oynamak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Remedy CEO’su Tero Virtala, “Max Payne, Remedy’deki herkesin kalbinde her zaman özel bir yer tuttu ve dünya çapındaki milyonlarca hayranın da aynı şekilde hissettiğini biliyoruz.” dedi.

Virtala, ekibin “orijinal Max Payne oyunlarının hikayesini, aksiyonunu ve atmosferini oyunculara yeni yollarla geri getirmekten” heyecan duyduğunu da sözlerine ekledi.

Projenin, Remedy’nin en yeni motoru üzerinde geliştirileceği ve buna uygun bir AAA bütçesine sahip olacağı düşünüldüğünde; kulağa harika geliyor. Control ve Alan Wake 2 ile aynı motor kullanılarak yapılmış orijinal MP oyunlarını hayal etmek heyecan verici olacak. Tabii ki oynaması da.

Remedy, Game of the Year 2019 kazananı Control ile başarılı bir çıkış yaptı ve Alan Wake 2 için Epic Games ile yeni bir ortaklık kurdu. Şimdi sıra Rockstar Games ile birlikte MP Remake’de.

max payne remedy games rockstar games

Max Payne Remake Hakkındaki Düşüncelerimiz

Hepimizin bildiği gibi Rockstar Games son zamanlarda hayranlar tarafından çok büyük tepkiler görse de, harika işler yaptığını unutmamalıyız. Son zamanlarda GTA Online’a önemli derecede ağırlık veren şirketin başka bir oyun düşünmediğini ve diğer oyunları tamamen unuttuğunu sanıyorduk tabii ki bütün hayran topluluğu olarak. Ancak yine ters köşe yaptı ki, bu efsanevi aksiyon dolu oyunun remake versiyonunu duyurdu. Kendileri cidden çok başarılı iş çıkaracak bundan eminiz, çünkü GTA Trilogy ve GTA V geliştirilmiş ve genişletilmiş gibi sürüm olmayacak. Neden mi? Remedy Games’e de ayrı güveniyoruz.

Son yaptıkları ile adından çok iyi bir şekilde bahsettiren Remedy, bu işin altına girmekle hem cesaretini zorladı hem de kendini daha fazla kanıtlamak için bir şans yarattı. Biliyorsunuz, Rockstar’ın oyunlarının altından kalkmak genelde kolay değildir ve başka bir boyutta oyun geliştirirler. Umuyoruz ki bu remake haberinden sonra da güzel haberler alıp yeni denizlere yelken açarız. Tabii ki Red Dead Redemption’ın ilk oyunundan bahsediyoruz. Esen kalın, takip edip okuduğunuz için teşekkürler.

Sosyal Medyada Paylaş