gta v 7 yaşında
Sosyal Medyada Paylaş

Tam 7 yıl önce, 17 Eylül 2013’de piyasaya sürülen Grand Theft Auto V; bugün 7 yaşında. 7 yıllık bir oyun olmasına rağmen hâlâ dünyanın en çok oynanan, dünyanın en çok sevilen, dünyanın en çok indirilen ve dünyanın en iyi oyunları arasında. Ayrıca on yılın en çok satan oyunu. Rockstar Games‘in yaptığı bu harika ve devasa oyun, hepimizin bildiği gibi on yıllar geçse de popülerliğini yitirmeyecek. Son zamanlarda özellikle de GTA Online ile hız kesmeden güncellenen ve her geçen gün oyuncu kitlesini genişleten GTA V, şüphesiz ki 10. yılına ve sonrasına kadar hiç hız kesmeyecek.

Satış rekorları ve oynama rekorlarını da istatistiksel olarak düşünürsek ve bunların yanına son zamanlarda popüler olan FiveM, Rage Multiplayer gibi çoklu oyuncu istemcilerini de eklersek; GTA V‘in daha çok uzun yıllar yolu var diyebiliriz. Tabii ki bu durum GTA 6 bekleyen hayran ve oyuncular için kötü olsa da; oyun yapımcısı şirket için iyi bir şey. Ancak yine de GTA 6‘nın çıkmasına engel değil. Eminiz ki Rockstar Games er ya da geç dünyanın heyecanla beklediği GTA 6‘yı piyasaya sunacak.

Los Santos sokaklarının bu kadar detaylı ve devasa halinin 7 yıl önce çıkacağını GTA IV oynarken nereden bilebilirdik ki? Dürüst olalım, Rockstar Games şaşırtmayı gerçekten çok iyi biliyor. Oyunun yapımında emeği geçen ekibin büyük bir kısmı ve en önemli isimler artık Rockstar Games ile çalışmasa da; bizlere böyle harika oyun sundukları için minnettarız. Özelikle Leslie Benzies, Dan Houser ve Lazlow Jones (Jeffrey Crawford). Sizler artık Rockstar Games‘de olmasanız bile yaptığınız bu muhteşem oyun ve oyun serileriyle unutulmayacaksınız. Eminiz ki Grand Theft Auto V‘den sonra sizden esinlenecek ve seriyi en iyi şekilde devam ettirebilecek mükemmel ekibiniz, bizi tekrar oyuna hayran bırakacak. Doğum günün kutlu olsun GTA V!

Başlık grafiği Prisonero tarafından yapılmıştır.

Sosyal Medyada Paylaş