abigail john marston

RDR 2: Abigail, John’u Beklenmedik Bir Şekilde Kurtarır

RDR 2’nin son sahnesinde Abigail, John’u Blackwater’daki hapishaneden kurtarma şansı buluyor. Abigail ona yardım etmesine rağmen, John bundan pek hoşnut değil.

Red Dead Redemption 2, oyuncuların oyunun hikayesi boyunca karşılaşabileceği çok sayıda isteğe bağlı diyalog ve ara sahneye sahiptir. Bu anlar Red Dead Redemption 2‘nin bazı ana 6 bölümünde meydana gelirken, bazıları ise son bölümde oyuncuların John Marston’u kontrol etmeye başladıktan sonra meydana gelebilir. Pek çok oyuncunun kaçırmış olabileceği bu ara sahnelerden biri, Abigail’in John’u Blackwater’daki bir olay sonucunda kurtarmasıyla ilgili.

Oyuncular, Red Dead Redemption 2‘nin son bölümünü de bitirdikten sonra, John olarak oyunun dünyasını keşfetmeye devam edebilir. Hikaye, John’un sakin bir hayata döndüğünü gösterirken, bunun oyuncunun suç işlemeye devam etmesini ve kanuna karşı olan öfkesini durdurmasını göstermiyor. John, RDR 2‘de Blackwater kasabası yakınındayken sorun çıkarırsa ve polise teslim olmaya karar verirse, hapishaneye götürülecektir.

Bu, oyuncunun John olarak ilk kez tutuklanışı ise, standart hapishane ara sahnesi oynamayacaktır. Bunun yerine, Abigail doğrudan şerifin ofisine girerken John bir hücre kapısının arkasında otururken gösterilir. John’u azarlamaya başlayacak, ona işe yaramaz diyecek ve ” onunla birlikte olduğunu” iddia edecek . Ofiste oturan milletvekiline John’un infazını hızlandırıp hızlandırmayacaklarını soracak ve bunun yasal olduğuna inanmadığını söyleyecektir. Şerif yardımcısının dikkati dağılırken Abigail onu yere serer ve hücreyi açarak John’u dışarı çıkarır.

Abigail, John’un RDR 2’de Yakalanmasından Mutlu Olmadı

john marston rdr2

Karakoldan ayrıldıktan sonra Abigail, içerideyken gerçekten “yalan söylemediğini” açıkça belirtir. Bir süre eve gelmemesi gerektiğini söylemeden önce John’a kendisinin ” yozlaşmış ” ve ” başarısız ” olduğunu söyler.

Abigail’in kahramanları, Morgan’ı hapisten çıkarmayı içeren birden fazla ara sahnenin olduğunu görmektedir. Bu kaçışlardan biri, Hollandalıların hapishane evini patlayıcılarla donatması ve Arthur’un kaçmasına yardım ederken büyük bir heyecan yaratmasıdır. Bir diğeri ise, Hosea’nın tüm gardiyanlara bira içirip, içeri girdikten sonra da Arthur ile özgür bir adamla çıktığını gösterir. Marston artık Arthur gibi tam bir çetenin desteğine sahip olmasa da, onun için hâlâ destek verdiğini görmek güzel.

Red Dead Redemption 2 o kadar çok içerikle dolu ki, birisinin ilk oyununda her şeyi görmesi pek olası değil. Bununla birlikte, Blackwater hapishanesi gibi sahneler, tüm Red Dead Redemption serisini birbirine bağlayan bir ikili olan Abigail ve John arasındaki dinamiği daha da güçlendiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir