abigail marston yüzük red dead redemption 2 rdr 2
Sosyal Medyada Paylaş

RDR 2: Abigail Marston ‘ın Red Dead Redemption 2 ‘deki nişan yüzüğünün arkasında, oyunun kahramanı Arthur Morgan’ın da yer aldığı uzun bir tarih var.

Red Dead Redemption 2 ‘de pek çok karakter mutlu sonla ne yazık ki oyunu bitiremiyor, hatta daha doğrusu oyunun sonunu göremiyor. Oyunun sonunda John ve Abigail Marston evlense de Abigail’in yüzüğünün arkasındaki hikaye üzücü. Belki de nişan yüzüğünün arkasındaki karanlık tarih, John ve Abigail’in zamansız sonlarının habercisiydi. Kim bilir.

Yüzük aslen, Red Dead Redemption 2 olaylarının öncesinde Arthur Morgan’ın sevgilisi Mary Linton’a aitti. Mary ile Arthur, gençliklerinde birbirlerine aşık olduktan sonra aralarında uzun bir geçmişleri vardır. Ancak Arthur’un kanun kaçağı olarak yaşamını sürdürmesi; Mary’nin zorba ailesinin pek hoşuna gitmedi. Mary’nin babası bu ilişkiyi onaylamadı ve bu yüzden de ayrılmak zorunda kaldılar.

RDR 2 ‘de Arthur, Mary’nin erkek kardeşini bir tarikattan kurtarmaya yardım ettikten daha sonra ailesine de yardım ettikten sonra romantizmlerini yeniden yaşarlar. Arthur ve Mary; Arthur yardım ettikten sonra tiyatroda romantik bir akşam geçiriyor ve daha sonra Arthur: birlikte yeterince parayı toplayınca her zaman planladıkları gibi birlikte kaçacaklarına söz veriyor. Ama sonunda talihsiz aşıklar arasında işler yolunda gitmiyor ve Mary, yüzüğün John ve Abigail Marston ‘ın eline nasıl geçtiğini açıklayan bir mektupla Arthur’un kalbini kırar.

RDR 2 ‘de Mary Neden Yüzüğü Arthur’a Geri Verdi?

arthur ve mary rdr 2

RDR 2 ‘nin Beaver Hollow bölümü sırasında; Arthur, Mary’den aralarındaki ilişkinin tamamen bittiğini söyleyen bir mektup alır. Ona verdiği nişan yüzüğünü, kanunsuz yaşantısından asla vazgeçmeyeceğine ve değişmeyeceğine inandığını açıklayan uzun bir mektubun yanına koyar. İşlerin nasıl kötüye gittiği ve özellikle de ondan yüz yüze ayrılamadığı için özür diler. Mektuptaki önemli bir ayrıntı ise; Mary’nin Arthur’a yüzüğü başka bir çifte vermesi için onay vermesidir. Bu da Van der Linde çetesi dağıldıktan sonra Marston ailesi kasabadan kaçmadan önce yüzüğü neden John’a verdiğini açıklar.

Daha sonra, Red Dead Redemption 2 ‘nin sonunda, oyuncular John’un talihsiz yüzüğü Abigail’e teklif ettiğine tanık olurlar. Abigail Marston ‘ın nişan yüzüğünün tarihini bilip bilmediği belli değil. Çift nihayetinde Arthur’un ölümünden sonra oğulları Jack’in yanı sıra Uncle, Sadie ve Charles’ın önünde evlenir. Oyuncular ayrıca oyun sonunda Mary’nin Arthur’un mezarını ziyaret ettiğini görürler. Mary’nin eski sevgilisine saygısını sunarken yüzünden gözyaşlarını sildiği ve oyuncuları ilişkilerinden vazgeçip pişmanlık duymadığını merak ettiği görülebilir. Abigail Marston ‘ın Red Dead Redemption’daki yüzüğünün üzücü bir geçmişi olduğunu söylemeye gerek yok. Bu hikaye başlı başına dramın en üst seviyelerinden biridir zaten.

Kaynak: ScreenRant

Sosyal Medyada Paylaş