rdr 2 ufo

RDR 2’nin UFO’su, GTA 5 İçin Bir Bağlantı İçeriyor

Popüler bir teori, Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption dünyalarının birbirine bağlı olduğunu ve RDR 2’nin UFO olayının bunun daha fazla kanıtı olabileceğini söylüyor.

Hayranlar, Red Dead Redemption serisini muadili Grand Theft Auto ile bağlıyorlar, çünkü her ikisi de Rockstar tarafından yapıldı ve benzer bir oynanışa sahip. İki serinin tonu ve karakterleri de benzerdir ve bazı hayranların oyunların aslında aynı evrende gerçekleşebileceğine inanmasına neden olur. En son iki oyun, Red Dead Redemption 2 ve Grand Theft Auto 5, her ikisi de bağlantılı evren teorisi için anahtar kanıt olarak hizmet edebilecek bir UFO nişangahı içeriyor.

18. yüzyıl Amerika’sındaki gerçekçi ortamına rağmen, Red Dead Redemption 2, oyuncuların keşfetmesi için birçok absürt Easter Egg içeriyor. Böyle bir olay, oyuncu New Hanover eyaletine seyahat etmekte özgür olduğu anda bulunabilecek olan RDR 2’nin gizli UFO nişangahıdır. New Hanover’a vardığında oyuncu, etkinliği tetikleyen bir notla terk edilmiş bir kabin bulabilir. Oyuncular daha sonra saat tam 2’de kabine dönerlerse Arthur, parlayan yeşil bir gökyüzünde hareket eden bir uzay gemisine yani UFO’ya tanık olabilir.

GTA 5‘in de benzer bir paskalya yumurtası vardır. Aslında Grand Theft Auto oyuncularının uzaylılarla sahip olabileceği birden fazla etkileşim olmasına rağmen, özellikle biri göze çarpıyor: Oyunu bitiren oyuncular bir UFO görmek için Mt. Chiliad’ın tepesine gidebilirler. Ancak Red Dead Redemption’ın nişanına benzer şekilde, parlayan uzay gemisini görmek için geceleri gitmeleri gerekiyor. Rockstar olayları bu kadar benzer yaptığından, bunun bağlantılı evreni doğrulamaya yardımcı olup olamayacağını merak etmeye değer.

RDR ve GTA’nın Bir Dünyayı Paylaştığına Dair Daha Fazla Kanıt

gta rdr

UFO gözlemleri teori için güçlü gerekçeler olsa da, tek kanıt olmaktan uzaktır. GTA ve Red Dead’in bağlantısının en anlamlı kanıtı, Grand Theft Auto 5 içindeki ” Red Dead ” başlıklı ve ” J. Marston ” tarafından yazılmış bir kitap olabilir. Bu “J” nin John mu yoksa Jack mi olduğu tartışmaya açık, ancak dünyalar arasında olası bir bağlantının açık bir göstergesidir. Her iki oyunun da farklı zaman dilimlerinde rahatlıkla gerçekleştiği düşünüldüğünde, oyuncuların göz önünde bulundurması gereken gerçekçi bir teoridir.

Yine de oyun dünyalarının birbirine bağlı olmadığına inanmak için nedenler var. Her iki franchise kurgusal bir Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşmesine rağmen, Red DeadGTA’dan farklı eyalet adlarına sahiptir. Örneğin, Red Dead Redemption 2, Kaliforniya eyaletinden bahsederken,  Grand Theft Auto‘da San Andreas açıkça Kaliforniya anlamına gelir. Ancak bu, dünyalar arasındaki küçük bir farktır ve isim, oyunlar arasındaki 100 yılda kolayca değiştirilebilirdi.

Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption arasındaki bir bağlantıyı doğrulamak için UFO etkinliğinin eklenip eklenmediği tartışmaya açık; ancak her iki durumda da, her iki oyunda da oyuncuların bulması için diğer oyunlara bolca eğlenceli referanslar var. Rockstar hayranları, Grand Theft Auto 6 ile ilgili haberleri merakla beklerken, dünyanın Red Dead Redemption ile bağlantısını doğrulayabilecek herhangi bir ayrıntı için de tetikte olabilirler.

Kaynak: ScreenRant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir