red dead online rockstar
Sosyal Medyada Paylaş

Red Dead Online ilgili her ne kadar üzülsek de, yeni bir güncelleme gelecek mi diye düşünsek de, Rockstar Games’e isyan etsek de; artık bilmeliyiz ki Red Dead Online bitmiştir. Bir devin sonunun bu şekilde olacağı hiç aklımıza bile gelmezdi. Tam o aradığımız ortamı bulduk derken Rockstar Games’in neredeyse, hatta tam 300 gündür oyuna hiçbir yenilik getirmemesi; Red Dead Online’ın bittiğinin göstergesidir diyebiliriz.

red dead online

Red Dead Online, Tam 300 Gündür Güncelleme Almadı

Red Dead Online, tam 300 gündür güncelleme almadı. Evet, yanlış duymadınız, tam 300 gün. Bu efsanevi hikayenin devam ettiğimiz Online kısmında efsanevi içerikleri artık göremeyeceğiz sanırım. Bu eşsiz ve harika doğanın tadını sanırım artık at sürerek; yeni yerler keşfetmeye çalışarak ve bilinen birçok oyun içi alternatifle çıkarmak zorunda kalacağız ya da eşsiz fotoğraflar çekerek; fotoğrafçılık serüvenine başlayacağız.

Eminiz ki, GTA Online’ın başarısının etkisi Red Dead Online’ı öldürmesinde büyük rol oynadı. Bazı oyuncu arkadaşlarımız GTA Online’ın oyuncu kitlesinin çocuk; Red Dead Online’ın oyuncu kitlesinin olgun olduğunu söyleyip; Rockstar Games’in olgun kitle ile bir yere varamaması sonucu GTA Online ile çocuk ağırlıklı ortama yöneldiği görüşünde. Aslında düşünürsek, GTA Online’daki son zamanlarda daha doğrusu son yıllarda artan toksik kitle ile birlikte; bu söylentiyi yapan arkadaşlarımız gayet haklı olabilir.

red dead online plus

RDR+ Red Dead Plus veya Red Dead Redemption Plus

En son gelen haberlerde GTA+ ‘ın duyurulup işleve sokulmasından sonra; hayranlar artık Red Dead Online’a da içerik gelmesi için bu gibi bir hizmet sunulup para ödemeleri tarafında. Hey Rockstar, RDR+ yap, biz de para ödeyelim ama tabii ki bize güncelleme getir. Şeklide söylemlerle bu devi kurtarmaya çalışıyor ve adeta bir oyun için kahramanlık yapmaya çalışıyorlar. Arkadaşlar, bu dev artık bitti. Sanırım artık bunu kabullenmeliyiz ve kabullendiğimiz ile kalmalı, GTA 6’yı veya yeni diğer oyunları beklemeliyiz.

GTA Online’ın bu ciddi başarısının ardından Rockstar ne yapmaya çalışıyor aslında biz anlayabiliyoruz, bunu başka bir makalede sizlerle paylaşacağız. Sadece emin olun ki, GTA Online burada kalmayacak, var gücüyle belki yıllar sonra bile satmaya devam edecek. Sadece yaptıkları strateji, hedefe ulaşmak için bir yol.

Bizi Instagram ve Twitter‘da takip edin.

Sosyal Medyada Paylaş