red-dead-online-gun
Sosyal Medyada Paylaş

Red Dead Online oyuncuları Twitter’da #SaveRedDeadOnline hashtagi ile Rockstar Games’e tepki gösteriyorlar. Trend olan hashtag, oyuncuların Rockstar’a olan hayal kırıklığını gösteriyor.

Red Dead Online için son büyük güncelleme Temmuz 2021’de yayınlandı. O zamandan beri oyun büyük bir içerik güncellemesi almadı. 2022 başlarken, RDO hayranları Rockstar’ın içerik ve iletişim eksikliğinden bıktı ve topluca #SaveRedDeadOnline kampanyasını başlattılar… peki, Red Dead Online ‘ı bu kampanya ile kurtarabilecek, Rockstar Games’ seslerini duyurabilecekler mi? Belirsiz.

Blood Money, Red Dead Online ‘ın aldığı son büyük içerik güncellemesiydi ve bu, 13 Temmuz 2021’de sona ermişti. Blood Money, iyi bir güncellemeydi; ancak çok fazla içerik ekleyen ve Dr. Dre gibi büyük isimlerin yer aldığı son GTA Online güncellemeleriyle karşılaştırıldığında; Rockstar Games’in GTA Online’ı; Red Dead Online‘dan daha çok sevdiği açık.

Bu, tahmin edebileceğiniz gibi; büyük ve özel bir oyunun Rockstar tarafından kendi yalnızlığına tek edilmesi; oyuncuları epey üzdü ve gelecek yeni bir büyük güncelleme için ümitlerini kırdı.

red-dead-online-haberler-1

Red Dead Online, GTA Online’a Göre Çok Geride Kalıyor

6 Ocak’ta Rockstar, Red Dead Online’da herhangi bir yeni içerik eklemeden, bunun yerine eski görevler ve etkinliklerde ödemeleri artıran sıkıcı bir ay süren etkinliği duyurduğunda, tüm bunlar kaynama noktasına geldi. Bu sıkıcı olay “çok uzun süre çok az” gibi görünüyordu ve yanıt olarak çok sayıda oyuncu #SaveRedDeadOnline hashtag’ini kullanarak hayal kırıklıklarını ve öfkelerini tweetlemeye başladı.

Şimdi, günler sonra, hashtag Twitter’da trend olmaya devam ediyor ve giderek daha fazla oyuncu, oyunu oynamaktan ne kadar keyif aldıklarına ve şimdi Rockstar tarafından nasıl terk edilmiş hissettiklerine dair hikayeler paylaşmaya devam ediyor.

Tabii ki, bazıları hashtag’i ve Rockstar ile artan hayal kırıklığını; geliştiricilere ve diğerlerine sosyal medyada saldırmak için kullandı. Bazı RDO hayranlarını savaşmaya ve oyunculara oyunu yapan insanlara veya hala oynayan oyunculara karşı kötü niyetli olmamalarını hatırlatmaya zorladı.

Red Dead’in, son zamanlarda hiç büyük güncelleme alamamasına rağmen covid bahaneleri; GTA Online’a her beş ila altı ayda bir yeni özellikler, görevler, etkinlikler, araçlar, müzik ve daha fazlasının gelmesi; oyuncuları hiç tatmin etmiyor ve GTA Online’a muazzam güncellemelerin gelmesine karşılık Red Dead Online ‘ın daha sönük kalması RDO hayranlarını oldukça üzüyor.

Birçoğu için bu sadece daha fazla içerik güncellemesi talebi değil, aynı zamanda RDO, GTA V ve daha fazlasının arkasındaki yayıncı ve geliştiriciden daha fazla iletişim çağrısıdır. Tabii Rockstar Games henüz kampanyaya yanıt vermedi.

Kaynak: Kotaku

Sosyal Medyada Paylaş