rdr 2 easter egg
Sosyal Medyada Paylaş

Oyuncular, gizli doğaüstü yaratıkları bulmak için Red Dead Redemption 2 haritasında dolaşabilirler, ancak bazılarının bulunabilmesi, diğerlerine nazaran daha zordur.

Rockstar Games, 2018’de merakla beklenen Red Dead Redemption 2‘yi piyasaya sürdü ve oyuncuların bu Amerikan Batı aksiyon-macera oyununda çeşitli doğaüstü varlıkları keşfetmeye başlaması fazla uzun sürmedi. Oyunculara haritanın, belirli bölgelerinde dolaşan efsanevi yaratıkların olduğu söylentileri yayıldı. Oyunun kahramanı Arthur Morgan’ın bir yere seyahat ettiği günün saatine bağlı olarak, bu yaratıklardan birinin görülme ihtimali vardır. Elbette, bazı söylentiler, Roanoke Sırtı ormanlarında tespit edilebilen “kurt adam” gibi yanlış iddialar olarak sonuçlandı. Görünüşe göre, bu kurt adam sadece kurtlarla çıplak dolaşan vahşi bir kişidir.

Oyunun lansmanından bu yana iki yıl geçtiğine göre, Red Dead Redemption 2’de keşfedilecek epeyce doğaüstü yaratık olduğunu gösteren doğrulanmış birçok kanıt ortaya çıktı. RDR2 için pek çok YouTube videosu ve çevrimiçi kılavuz, bu canavarları bulmak için gereken adımları gösteriyor. Ancak karşılaşmaların bazıları diğerlerinden daha riskli ve oldukça karışık. Bu yaratıkları avlamak, farklı türde bir yan görevle ilgilenen oyuncular için oyuna dahil olan eğlenceli bir mücadele hâli olsa gerek.

Red Dead Redemption 2’deki folklor, bu serinin doğaüstü hayranları için eğlenceli bir ektir. Bazı canavarlar çok etkileşimli değil, ancak bu heyecan ve aksiyon eksikliği olduğu anlamına gelmemeli. İşte oyuncuların Red Dead Redemption 2’de bulabileceği tüm doğaüstü varlıklar!

Red Dead Redemption 2’nin Garip Adam Portresi

rdr 2 strange man

Strange Man ( Garip Adam ) ilk olarak Red Dead Redemption’da ortaya çıktı ve tipik bir doğaüstü varlık olmasa da, üstünde bir tuhaflık olduğu açıkça belli. RDR2’de Arthur Morgan, Strange Man’i bulmak için Bayou’nun batısındaki bir yere gidebilir. Duvarlarında çeşitli resimlerin asılı olduğu bir kulübe var, sıra dışı bir şey yok ama odanın ortasında her ziyarette yavaş yavaş değişen bir tablo var. İlk başta, bir figürün gevşek fırça darbeleri var, onun dışında ayırt edilebilen pek bir şey yok. Ancak Arthur, bu konuma geri dönmeye devam ederken, bu resim Strange Man’in farklı bir portresine dönüşüyor.

Arthur tamamlanmış portrenin yanındaki aynada kendine baktığında, arka planda Strange Man beliriyor. Arthur arkasını dönerse, Strange Man ortadan kayboluyor. Strange Man’in doğaüstü ve efsanevi olduğu ortada, belki bir iblis veya Grim Reaper’ın kendisi. Strange Man hakkında birkaç Red Dead Redemption teorisi var, ancak somut hiçbir şey yok. Belki de gizem bir sonraki oyunda ortaya çıkacak.

Red Dead Redemption 2’nin Uzaylı UFO’su

rdr 2 ufo

Red Dead Redemption 2, 19. yüzyılda, ilk uçak icat edilmeden biraz önce gerçekleşebilir, ancak oyuncular aslında bu oyunda bir UFO görebilirler. Oyuncular Arthur’u bir kabin bulacağı yeni Hannover’e bir yolculuğa çıkarabilirler. İçeride bir not bulduktan sonra, kabini terk etmeli ve kabine geri dönmek için saat 2’ye kadar beklemelidir. Ufo’yu bulmak için Arthur içeride olmalı. Çatıdan yeşil bir ışık görünecek ve gökyüzünde yukarıda gezinen parlayan bir disk olmuş olacak. Ne yazık ki, oyuncular Grand Theft Auto 5’te olduğu gibi gerçek uzaylıları göremeyecekler ve garip uzay aracı sadece birkaç oyun içi saat görülebilecek.

Red Dead Redemption 2’nin Hayaletleri (Hayalet Trenleri)

rdr 2 ghost

Oyuncuların Red Dead Redemption 2’de bulabilecekleri birkaç hayalet mevcut. Bataklıktaki hayalet ile karşılaşmak, en ürkütücü karşılaşmalardan biridir. Arthur, Bluewater Bataklığı’nda Agnes Dowd’un hayaletini bulabilir, ancak yalnızca 21:00 ve 03:00 saatleri arasında. Oyuncular yaklaştıkça uzaktan feryat ederken duyulabilir, ancak dürbün olmadan fark edilmesi zordur ve çabucak ortadan kaybolabilir. Oyuncular, bu hayaletin görünmesi için birkaç oyun içi gün beklemek zorunda kalabilir. Bolger Glade, oyunculara görünmese de; birkaç hayalete de ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yerine, daha önce bir savaşın meydana geldiği alanlarda yankılanan sesler duyulabilir. Bu konum RDR2’deki en rahatsız edici yer olmasa da, bu sesler oyuncuların tüylerini oldukça ürpertebilir.

Oyunda bulunabilecek diğer hayalet tam olarak bir hayalet değil, sadece bir hayalet tren. Arthur’un treni görmek için Scarlett Meadows’a gitmesi ve Lemoyne’a giden yolcuları karşılayan tabelanın yanında beklemesi gerekir. Saat 3’de, Arthur bu bölgenin yakınındaki tren raylarına yaklaşabilir ve hayalet trenin ortaya çıkması muhtemeldir. Bu spektral aracın her seferinde görünmesi garanti edilmez, bu nedenle oyuncuların onu görebilmesi için birkaç girişimde bulunmaları gerekebilir.

Red Dead Redemption 2′nin Vampirleri

rdr 2 vampire

Red Dead Redemption 2’de gizlenen bir vampir var, ancak vampiri çağırmak oldukça karmaşık bir süreçten geçiyor. Bu zorluğun üstesinden gelmek için para harcamaya hazır oyuncular için, Arthur’un vampirin yerini ortaya çıkarması için keşfetmesi gereken beş farklı yazı var.

Red Dead Redemption 2’nin vampiri, Saint-Denis Katedrali’nin güney tarafındaki bir ara sokakta saklanıyor, ancak oyuncuların bu sokağa 12: 00-01: 00 saatleri arasında girmesi gerekiyor. Vampir, bir adamın cesediyle ziyafet çekmenin ortasında olacak ve oyuncular kendi riskleri altında kalmayı seçebilecekler. Neyse ki, bu canavarla RDR2’de dövüşmek çok zor değil.

Red Dead Redemption 2’nin Bigfoot – u

bigfoot rdr 2

Bu son doğaüstü yaratık biraz gergin olsa da, mağaradaki varlığın bir dev veya Koca Ayak olması mümkündür. Sonuçta, bir devin iskeletinin bulunabileceği Shann Dağı’na giden bir yol var. Ek olarak, Arthur bir devin saklanması gereken bir mağaraya gidebilir. Arthur ile RDR2’nin oyunculara gerçekte görünmeyen devi arasında kesikli diyalog var, ancak gürleyen sesi normal bir insandan daha büyük geliyor ve pasif bir şekilde “insan durumu” hakkında konuşuyor. Sanki insan değilmiş gibi.

Red Dead Redemption 2, bu ayrıntılı oyuna inanılmaz miktarda ayrıntı ekleyen bir unsur olan Amerikan folklorunu; otantik bir şekilde yakalayan gerçekliği doğaüstü ile harmanlıyor. Rockstar Games’in, özellikle de The Halloween Pass özel Red Dead Redemotion 2 çevrimiçi etkinliğinde zombileri ima ettikten sonra, bu doğaüstü unsurların bazılarıyla işleri bir üst seviyeye taşıması gerekiyor. Ne yazık ki, The Dead’i oyuna sınırlı bir süre getiren Dead of Night modu, gerçek bir zombi sürüsü yerine çılgın bir kült haline geldi.

Rockstar Games yine, RDR 2 sunduğu içerik miktarı, gerçekçilik ve oynanışıyla hayranlarını şaşkına çevirdi. Serinin bir sonraki oyunu başladığında belki de daha doğaüstü karakterler, yaratıklar tanıtılacak.

Sosyal Medyada Paylaş