red dead redemption 2 gizem
Sosyal Medyada Paylaş

Red Dead Redemption 2 dünyası gizemler ve sırlarla doludur, ancak bir hayran, sırlardan ve gizemlerden kaç tanesinin silindiğini gösteren oyun dosyaları buldu.

Red Dead Redemption 2 ‘nin devasa oyun dünyası, oyuncuların bulabileceği sırlarla dolu. Oyuncular, oyunun kurgulanmış Amerika’sında gerçek hayattaki cinayet vakalarına, ünlü kurgu eserlerine ve Rockstar’ın diğer franchise’larına referanslar buldular. Ancak bu sırlardan bazıları, başlangıçta planlandıkları gibi asla tam olarak anlaşılmadı. Şimdi, bir Red Dead Redemption 2 içerik oluşturucusu, hangi sırların silindiğini veya oyunun nihai perakende sürümüne kısmen yerleştirildiğini bulmak için dosyalara derin bir dalış yaptı. Bazı örnekler saçma, diğerleri ise düpedüz rahatsız edicidir.

Açlıktan Ölen Çocuklar

Oyuncu Red Dead Redemption 2 Valentine ilçesinde, nehir kuzeybatı tarafında dolaşırken terk edilmiş bir kulübe bulur. Kulübenin içine girdikten sonra açlıktan ölmüş çocuklarla karşılaşır. Kulübenin içindeki görüntü açıkçası kötü bir görünüme sahip olsa da, bu da oyunu diğer oyunlardan farklı kılan durumlardan bir tanesidir. Olayları daha da rahatsız hale getirmek için oyuncular, iki kişinin açlıktan nasıl öldüğünü açıklayan bir not buldular. Sorulan cevapları belki de bu notta detaylıca yazılıydı.

“Annemden Glen ve Eddie’ye Mektup” başlığında yazanlar:

“Glen ve Eddie

O adamları bulmaya ve paramızı geri almaya gittim.

Kapı kilitli ve pencereler kapalıydı. Bana söz ver, onu tanıdığını düşünsen bile arayan kimseye cevap vermeyeceksin. Dört gün veya daha fazla yetecek kadar yiyecek ve su var ama en geç yarın akşam evde olacağım. Benim için okuma ve yazma pratiği yap.

Tüm sevgim sizinle,

Anneniz.”

Glen ve Eddie’nin annesine ne olduğu belli değil ama muhtemelen aradığı adamlar tarafından öldürüldü veya kaçırıldı. Kullanılmayan oyun dosyaları, oyuncunun iki çocuğu kurtarmış olabileceğini gösteriyor. Görünüşe göre, başlangıçta, oyuncular iki çocuğu ölüme yakın ama hala hayatta bulacaklardı. Daha sonra “Çocuklardan Kulübeden Ayrılmalarını İsteyin” hedefine ulaşacaklardı. Tamamlandığında, Red Dead Redemption 2 oyuncusu “Çocukları Sevgiliye Götür” ve ardından “Çocukları Şerife Götür” hedefine sahip olacaktı. Ne yazık ki Glen, Eddie ve kalbi zayıf olan için, çocukları karanlık kaderlerinden kurtarma şansı hiçbir zaman final oyunda uygulanmadı.

Red Dead Redemption 2 Guarma Köpekbalıkları

guarma shark

Guarma bölümü, Red Dead Redemption 2’nin en tuhaf anlarından biridir. Yanlış giden bir soygunun ardından, Van Der Linde Çetesinin bazı üyeleri, bir fırtına gemilerini batırdıktan sonra bir ayaklanmanın ortasında tropik bir ada ülkesine kaçmayı başarır. Bu, bazı oyuncuların Guarma’nın diğer Rockstar projeleri için varlıklar oluşturmak için kullanılmış olabileceğinden şüphelenmesine neden oldu. Floranın bir kısmı Grand Theft Auto Online’da yeniden kullanıldı, diğerleri ise Guarma’nın Grand Theft Auto 6 ‘nın ayarı olarak Vice City veya Güney Amerika’yı ima edebileceğini düşünüyor.

Başlangıçta, oyuncular Guarma kıyılarında köpekbalıklarını avlayabilirlerdi. Dosyalarda bulunan bir derleme yazısı köpekbalıklarını anlatıyor: “Guarma kıyılarında bulundu. Bu büyüklükte bir köpekbalığını indirmek için uzun dürbünlü bir tüfek kullanın.” Ne yazık ki, olta balıkçılığı meraklıları ve Jaws hayranları için, bu öldürülebilir köpekbalıkları, oyunun üretimi sırasında bir noktada Guarma’dan kesildi. Köpekbalıklarının Red Dead 2’nin avcı mücadelelerinden bazılarına dahil olması muhtemeldir, ancak ödüllerini toplamak için yüzen oyuncular ödüllerini alma şansı bulamadan kendilerini balık yemi olarak bulmuş olabilirler. Görsel sahibi Reddit: u/irv0625

Red Dead Redemption 2 Guarma’ya Dön

red dead redemption 2 guarma

Guarma ile ilgili en tuhaf şeylerden biri, Guarma bölümü bittikten sonra oyuncuların adaya geri dönme imkânının olmaması ve bu da onu Red Dead 2’nin devasa açık dünyasının geri kalanından tamamen farklı kılmasıdır. Bir Guarma haritası, oyunda ortaya çıkan alanın hikayedeki adanın haritasının küçük bir kısmı olduğunu gösteriyor ve oyuncuların başlangıçta tüm ülkeye erişip erişemeyecekleri veya bunun sadece lezzet olup olmadığı belli değil.

Oyuncuların ayrıldıktan sonra Guarma’ya geri dönebileceklerini öne süren bir oyun dosyası var – “Bankacılık, Eski Amerikan Sanatı” misyon güçlerinin olaylarından önce ada ülkesine seyahat etmelerine izin vermiş bile olabilir. çete, tekneyle Saint Denis’den kaçacak. Dosyada “Guarma’ya Bilet Satın Alın (100 dolar)” yazıyor. Guarma bölümü, Hollandalıların yaşlı bir kadını soğukkanlılıkla öldürmesi ve Arthur’un kararını gerçekten sorgulamasına yol açan önemli anları içeriyor. Buna rağmen, pek çok taraftar, Guarma bölümünü oyunun en sevmeyen kısmı olarak görüyor, bu yüzden pek çok taraftar yine de geri dönmeye istekli olmayacaktı. Görsel sahibi Reddit: hesabı silinmiş

Red Dead Redemption 2 Bobcat

Görünüşe göre köpekbalıklarının yanı sıra Red Dead 2’nin hayvan listesinde aslında avlanabilecek Bobcats de vardı. Bu, değişen kalitede Bobcat karkaslarını listeleyen üç dosyayla gösterilir. Bobcats’in perakende satışa çıkardığı oyuncuların özetinde çıkacak olan çizimin bir resmi ve ayrıca adlandırılmış bir PED modeli bile var. Rockstar, Bobcat’in ses dosyalarını kaydedecek kadar ileri gitti, bu da onu asla son sürümde yapmamış olmasını garip gösteriyor.

Gavin’in Yasaklama Emri

rdr 2 gavin

Red Dead Redemption 2’deki büyük şehirlerden birinde seyahat ederken oyuncular, Nigel adında bir İngiliz’i sokaklarda dolaşıp arkadaşı Gavin’e seslenerek bulabilirler. Sorulursa, Gavin’in ortadan kaybolduğunu ve onu aradığını söyleyecek ve aynı zamanda kaba bir açıklama yapacak. Görünüşe göre, Gavin bir Cockney aksanı ve harika bir mizah anlayışı olan “büyük bir adam”.

Ancak başlangıçta, oyuncular Nigel’den, oyunun dosyalarının ortaya çıkardığı bir notun “Gavin’den gelen bir yasaklama emri” olduğunu ortaya çıkarabilirdi. Bunun yerine, Nigel’ın arkadaşı Tom’un bir mektubu ile değiştirildi; bu, Nigel ve Gavin’in gerçekten İngiltere’deki Berkshire’dan Amerika’ya seyahat eden arkadaşlar olduklarını öne sürdü. Tom ayrıca, Gavin’in mektubunun bazı farklı ayrıntılardan bahsettiğinden bahsediyor, ancak Nigel görünüşe göre Rockstar’ın Amerika Birleşik Devletleri versiyonunda bir milyoner olduğunu iddia ediyor. Bunun doğru olup olmadığı ve Gavin’in kaderi tamamen bir gizem olarak kalır. Görsel sahibi Reddit: u/HGMIV926

Red Dead Redemption 2 PC, PS4, Stadia ve Xbox One’da mevcut.

Kaynak: Game Rant

Sosyal Medyada Paylaş