red dead redemption 2 whiskey tree
Sosyal Medyada Paylaş

Red Dead Redemption 2’nin çok tuhaf ayrıntılarla dolu olduğunu biliyoruz ve çok az bir bölümü Whiskey Tree konusunu içeriyor.

Red Dead Redemption 2’nin dünyası, bazıları bir NPC’ye bile dahil olmadan tüm hikayeyi anlatmayı başaran ayrıntılarla doludur. Whiskey Tree bunlardan bir tanesi. Oyunun ilk sürümünden yıllar sonra, hayranlar hâlâ Rockstar’ın epik batı oyununun hemen altında yatan Paskalya yumurtalarını, sırlarını ve gizemlerini ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Whiskey Tree, Red Dead Redemption 2’nin en şaşırtıcı detaylarından biridir ve çoğu oyuncunun oyunun başlarında karşılaşması muhtemeldir. Ancak, biraz daha derine inmek isteyen oyuncular için oldukça kârlı da olabilir. Hayranların Whiskey Tree’i, neden isteyebileceklerini ve ayrıntının oyuna neden dahil edilmiş olabileceğini burada bulabilirsiniz.

Whiskey Tree Nasıl Bulunur?

whiskey tree map red dead redemption 2

Oyunda Whiskey Tree bulabilmek nispeten daha basittir. İlk olarak, oyuncuların oyunun açılışında dağlara çıktıktan sonra, orada bulunan Van der Linde çetesi kampına çok uzak olmayan New Hanover’daki Heartlands’e gitmeleri gerekiyor. Oradan Flatneck Station’a gidebilirler, burada oyuncular önce Rahip ile “Kim Günahsız Değildir” görevinde kumar oynarlar.

Oyuncu daha sonra haritadaki “Heartlands” kelimesinde “l” harfinin kabaca güneyine gelene kadar yol boyunca doğuya giderse, Whiskey Tree bulabilir. Viski Ağacı, adını dallarına asılan viski şişelerinden alır. Oyuncu Dead Eye değil Eagle Eye moduna girerse, şişelerden birinin parladığını görecektir. Oyuncu şişeyi patlatırsa bir miktar altın külçesine sahip olacaktır.

Neden Bu Kadar Gizemli?

Bu olay neden bu kadar gizem dolu? Şişeleri ağaca kim koydu? Neden? Şişelerden birinin içine altın külçesi koymayı nasıl başardılar? Aslında Viski Ağacı, oyunda bulunan bazı diyaloglara referans olabilir. Bazı rastgele NPC’ler, “viski ağaçların üzerinde büyümesini dilediklerini” söyleyecektir. Whiskey Tree, Red Dead’in NPC’leri pahasına bir şakadan başka bir şey olmayabilir, özellikle de ağaca rastlayan herkes şişeleri çoğunlukla boş bulacağı için.

Şişe boşaltıcı, oyuncuların bildiği bir karakter bile olabilir. İstasyonun etrafındaki bölge kesinlikle sarhoşlar için müsait bir yer. Sarhoş Rahip Swanson’a neredeyse bir trenin çarpacağı yer ve Arthur’un Lenny ile sarhoş gecesinden sonra uyanabileceği yer.

Diğer Red Dead Redemption 2 hayranları, Whiskey Tree’nin The Witcher 3’te görünen Hanged Man’s Tree’ye bir referans olabileceğini de öne sürdüler. Her ikisi de farklı türlere rağmen benzer görsel şekillere sahip açık dünya oyunlarıdır, her iki durumda da bu ağaç kolayca yakınlarda bulunur. Oyunun başlangıcında ve ağaçların birçoğunda bile benzerlikler var. Diğerleri, geceleri Whiskey Tree yakınında garip yanık izleri gördüğünü iddia etse de, bunların Viski Ağacı’nın altında daha karanlık bir sırrın yattığına dair bir ipucundan ziyade kamp ateşinden kalan artıklar olması daha olasıdır.

Bununla birlikte, ağacın muhtemelen amaçlandığı şey, oyunculara Red Dead Redemption 2’deki her bir konumun oyunun başlarından itibaren ne kadar benzersiz olduğu konusunda bir fikir vermektir. Whiskey Tree, pek çok cevaplanmamış soruyu gündeme getirerek, Red Dead Redemption 2 dünyasının oyuncudan veya hikayedeki karakterlerden tamamen bağımsız olarak canlı hissetmesini sağlıyor.

Kaynak: Gamerant

Sosyal Medyada Paylaş