abigail marston

Red Dead Redemption: Abigail Marston Nasıl Öldü

Red Dead Redemption serisi içerisinde, Abigail Marston‘ın nasıl öldüğüne dair pek ışık tutulmadı, ancak bunu aydınlatmak üzere ortaya çıkan çeşitli teoriler var.

Abigail Marston, Red Dead Redemption oyunlarının her ikisinde de önemli bir yan karakterdi. Kocası John Marston, Red Dead Redemption‘ın sonunda ölmesine rağmen, Abigail ve oğulları Jack, Pinkerton’lardan ve hükümet güçlerinden kaçmayı başarıyor ve oyuncuları ikisinin de anlık olarak güvende olduğuna inanmaya yönlendiriyor. İşte bu yüzden oyunun, son sahneye geçerken Abigail’in ölümünün üzerinden resmedilmesi şaşırtıcı.

Red Dead Redemption‘ın son sahnesinde; Abigail, amcasının ve John’un mezarlarının yanına ailenin eski çiftliğinin yanındaki tepeye gömüldüğüne dair bir sahne ekrana verilir. Mezar taşının üzerindeki yazılar, öldüğünde sadece 37 yaşında olduğunu ortaya koyuyor. Ancak oyun nasıl veya neden öldüğünü açıklamıyor.

Oyun, oyuncuların Abigail’in bilinmeyen nedenlerden öldüğünü kolayca kabul edeceğini varsayıyor; ancak maalesef bu karakterin ölümüne yol açan koşulları genişletmek için iyi bir fırsatı kaybetti. Abigail’in her iki Red Dead Redemption  oyununun hikayesi için ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde, karakter daha iyi bir kapanışı ve senaryo ilerlemesini hak ediyor. Ancak Abigail’in John Marston‘a aşık olmadan önceki geçmişiyle ilgili belirli bir ipucu, sonunda nasıl öldüğünü ortaya çıkarabilir.

Abigail’in Eski Çalışma Şekli Ölümüne Neden Olabilir

abigail marston

Abigail, fahişe olarak çalışırken başlangıçta Van der Linde çetesi ile bağı olduğu ilişkilendirildi. İlişiğini ancak John’a aşık olduğunda sonlandırdı. Dutch, Abigail ve John’un ilişkisine atıfta bulunurken, “Birçok eş seçeneği vardı fakat onunla evlenmeyi tercih etti.” diyor. Ayrıca, Jack’in John’un biyolojik oğlu olmayabileceği de şiddetle ima edildi.

Abigail, kendisini ve Jack’i desteklemek için yeni bir yola ihtiyaç duyacağını düşünürse, John’un ölümünden sonra eski işlerine geri dönmüş olabilir. Hijyen konusunda bilgi eksikliği nedeniyle, yirminci yüzyılın başlarında seks işçilerinin Frengi, Hepatit B, HIV-AIDS gibi cinsel yolla bulaşan çeşitli hastalıklardan muzdarip olması yaygındı. Abigail’in işteyken bir şeyle sözleşme yaparak zamansız ölümüne neden olabileceğini düşünmek tuhaf olmasa gerek. Birisiyle yakın çevrede olmak, o zaman için yaygın bir ölüm cezası olan tüberküloz gibi ölümcül bir hastalığa yakalanmak için mutlaka yeterli olacaktır. Zamanında, Thomas Downes’in eşi Edith’de benzer şekilde öldükten sonra; kendisinin ve oğlunun geçimini sağlamak için fahişe olmuştu. Gerçek fark, Edith Downes’ın Red Dead Redemption 2‘nin sonunda daha iyi bir hayata  kaçabildiği, ancak Abigail’in ise o kadar şanslı olmamasıydı.

Elbette, Abigail Marston‘un başka bir şekilde ölme şansı da ihtimaller arasında. John’a karşı intikam almak isteyen biri, özellikle de ilk oyunda avladığı çete üyelerinin ortakları tarafından öldürülmüş olabilir. Ya da çılgın bir hastalık, hayvan saldırısı veya kaza gibi tamamen rastgele bir şey olabilirdi. Her iki durumda da; maalesef Abigail’in ölümünün gerçek nedeni, Red Dead Redemption oyunlarının kesin bir neden belirtme konusundaki isteksizliği sayesinde bir sır olarak kalmaya devam edecek. Belirsizlik ve gizemlerle dolu Red Dead Redemption serisi gün geçtikçe, herkesi şaşırtmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir