red dead redemption
Sosyal Medyada Paylaş

Red Dead Redemption, RDR 2 olaylarından önce geçiyor; ancak orijinal Rockstar Western başlığı ne zaman Red Dead oyunlarının zaman çizelgesinde yer aldı?

Rockstar Games, RDR 2’nin 2018 sürümü ile Amerikan Eski Batı yorumunu yeniden ele aldı. Prequel, oyuncuları Red Dead Redemption kahramanı John Marston’ın sadık bir müttefiki olan silahşör Arthur Morgan’ın yerine koydu. Her iki haydut da, her iki kovboyu ciddi bir belaya bulaştıran ve John’un orijinal oyundaki macerasına sorunsuz bir şekilde götüren bir uyumsuz grup olan Van der Linde çetesinin üyeleridir. Peki bu zaman çizelgesinde Red Dead Redemption ne zaman gerçekleşecek? Yani hangi zamanda gerçekleşiyor?

Her iki başlık da 20. yüzyılın başında Amerikan sınırının ölmekte olan közleri sırasında geçiyor. Büyük şehirler – RDR2’nin Saint Denis’i gibi   – gelişmeye başlıyor; bu da John ve Arthur’un uzun süredir yaşamak için yağmaladığı topraklarda hukuk ve düzenin yayılmasını sağlıyor. Kanun kaçağının dönemi sona eriyor ve bir aile ile kariyer suçluları, dürüst bir yaşam sürmekle geçmişlerinin hayaletleriyle uğraşmak arasında sıkışıp kalıyor – bu; dizi boyunca John ve Arthur’un trajik anlatı eğrisiyle sonuçlanan bir ikilem.

  • Uyarı: Aşağıdakiler RDR 1 ve 2 için SPOILER içerir.

Red Dead Redemption Hikayesi ve Geçen Zaman

john marston

Red Dead Redemption 1911 yılında geçiyor. John suç hayatını geride bırakmaya çalışır, ancak fikrini değiştirmesi uzun sürmez. Karısı Abigail ve oğlu Jack; John’u Van der Linde çetesinin geri kalan üyelerini onları kurtarmak için avlamaya zorlayan hükümet ajanları tarafından rehin alınır.

Dayatılan macera bir yıldan az sürer ve sonunda John’un ölümüne yol açar. Bir hükümet ajanı, eski kanun kaçağına ihanet eder ve Van der Linde çetesinin izini sürmesine yardım etmesine rağmen; küçük bir orduyu John’un çiftliğine götürür.

Üç yıl sonra, 1914’te Abigail de bilinmeyen nedenlerden ölür ve Jack annesini John’un mezarının yanına gömer. Daha sonra, babasına ihanet eden devlet ajanından intikam almaya gider. Yine de, Red Dead Redemption esas olarak 1911’de geçer ve bu, RDR2’nin uzun planıyla karşılaştırıldığında büyük bir fark eder.

RDR2, 1899’da ortaya çıkıyor ve 1907’de, Red Dead Redemption olaylarından dört yıl önce sona eriyor. Sonunda, RDR2 düşmanı Micah Bell, Van der Linde çetesine ihanet eder ve onları bir pusuya çeker; bu da mürettebatı ayrılmaya zorlar. Arthur daha sonra Micah tarafından saldırıya uğrar ve oyuncuların alacağı bitişe bağlı olarak idam edilir veya ölüme terk edilir.

RDR 2 oyuncuları daha sonra 1907’de John’un kontrolünü ele geçirir ve intikam almak için Micah’ın izini sürer. John, Abigail ile evlenir ve çiftlik sahibi olarak yeni bir hayata başlar. Oyunun son sahnesi, hükümet ajanlarının John’un yeni evini gözetlemesiyle sona eriyor ve Red Dead Redemption’da ortaya çıkan trajedinin habercisi.

Kaynak: Screen Rant

Sosyal Medyada Paylaş