sam houser dan houser rockstar games
Sosyal Medyada Paylaş

Rockstar Games’in kurucusu olan kardeşler Sam Houser ve Dan Houser‘ın isimleri İngiltere’nin en zenginleriyle birlikte geçti.

GTA V’nin çıkışının üstünden 7 yıl geçmesine rağmen hala marketteki en popüler oyunlardan biri. Geçen aylarda Epic Games‘in çevrimiçi mağazası, oyunu PC oyuncularına ücretsiz olarak sunduktan sonra çöktüğünde pekiştirilen evrensel bir gerçek. Neden yaratıcılarının ikisinin The Sunday Times Rİch List’te geçtiğine şaşırmamalı.

Liste yıllık olarak yayınlanıyor ve İngiltere’deki en zengin 500 kişiyi belirtiyor. Rockstar Games’in kurucuları olan Sam Houser ve Dan Houser listede 418. Sırada birlikte yer alıyor. Birlikte sahip oldukları para 310 milyon £, yani yaklaşık olarak 380 milyon $’a tekabül ediyor. Ancak listedeki en zengin oyun yapımcıları Houser Kardeşler değil. Bu onur Candy Crush Saga’nın ortaklarından biri olan Melvyn Morris’e gidiyor.

Houser Kardeşler 2019’dan beridir zenginliklerinin 10 milyon £ (12.2 milyon $) artırarak son 12 ayda 13 sıra yükseldi. GTA V’yi ücretsiz olarak vermek, inansanız da inanmasanız da bu miktarı artırabilir. Epic Games’den oyunu ücretsiz olarak alanlar paralarını GTA V’nin mikrotransyaksonlarında harcamaya daha meyilliler.

Sosyal Medyada Paylaş