gordon hall
Sosyal Medyada Paylaş

Rockstar Leeds olarak stüdyoyu kuran, Red Dead Redemption, Grand Theft Auto: Chinatown Wars ve LA Noire gibi oyunlara hayat veren Gordon Hall, 51 yaşında hayatını kaybetti. GamesIndustry tarafından bildirildiği üzere, Yorkshire geliştirme sahnesinin üyeleri bugün haberleri tartışmaya başladı. Yazım sırasında Gordon Hall için herhangi bir ölüm nedeni açıklanmadı.

Hall, 1997 yılında İngiltere’nin Leeds şehrinde, Max Payne’in Game Boy Advance versiyonu da dahil olmak üzere; özellikle avuç içi oyunlarda çalışan Möbius Entertainment’ı kurdu. Take-Two Interactive, şirketi 2004 yılında satın aldı ve bu süreçte Rockstar Leeds olarak yeniden markalandı. Rockstar Games’in kurucu ortağı Sam Houser, şirketin Max Payne oyunundaki çalışmalarının onları gemiye getirmek isteyecek kadar etkileyici olduğunu söyledi.

Hall’un stüdyo başkanı olduğu Rockstar Leeds; Rockstar North ile birlikte GTA: Liberty City Stories ve GTA: Vice City Stories’i birlikte geliştirerek Rockstar’ın elde taşınır uzmanları oldu. Ayrıca yıllar boyunca bir dizi başka Rockstar oyunlarının da taşınmasına yardımcı oldu. Daha sonra stüdyo, GTA: Nintendo DS için Grand Theft Auto Chinatown Wars’un geliştirilmesine öncülük etti. Hall oyunun gelişimi hakkında 2009 yılında konuştu ve Rockstar Leeds DS’ donanım içine GTA şehrinin nasıl başarıya ulaştığını anlattı.

Rockstar Leeds ile Hayatı Boyunca Önemli Başarılara İmza Attı

rockstar leeds

Yıllar içinde Hall, LA Noire, Red Dead Redemption, Rockstar Games, Table Tennis ve daha fazlasının geliştirilmesini de destekledi. Hall 2011’de Rockstar Leeds ‘ten istifa etti ve daha sonra Activision Blizzard Mobile’a kreatif müdür olarak katıldı. Hall tüm bu süreç içerisinde başarıdan başarıya imza attı ve adını oyun sektörüne kazıdı. Bugüne kadar yaptığı tüm işlerde harika içerikler çıkaran Hall’a huzur içinde uyumasını diliyoruz.

Her ne kadar böyle haberler görmek istemesek de; duymak istemesek de hayatın bir kuralının olduğunu unutmamamız gerekiyor ve ona göre yaşamamız gerekiyor. Herkese başta kendisi olmak üzere ailelerine ve sevdiklerine uzun ve sağlıklı yıllar diliyoruz; umarız ki hayatınız mutlu bir hayat olur ve güzel vakitler geçirirsiniz.

RockstarTR olarak hepimiz Gordon Hall ‘un ailesine, sevdiklerine ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. Umuyoruz ki ailesi ve çevresindeki insanlar sağlıklı yıllar geçirirler ve her şey diledikleri gibi olur.

Kaynak: IGN

Sosyal Medyada Paylaş