rockstar games gta series videos

Rockstar Oyunları, Steam’den Silindi ve Tekrar Yüklendi

Rockstar oyunları, garip bir şekilde Steam’den silindi ve tekrar yüklendi. Steam’in en başarılı yayıncılarından biri şüphesiz Rockstar Games’dir. Tabii ki Grand Theft Auto 5 ve Red Dead Redemption 2’nin popülaritesi göz önüne alındığında bu bir sürpriz değil. Her iki oyun da Steam’in haftalık en çok satan oyunlarında ve aynı zamanda en yüksek eş zamanlı oyuncu toplamına sahip oyunlar listesinde yer aldı. Öyleyse Pazartesi öğleden sonra, Grand Theft Auto 5 dahil Rockstar’ın tüm oyunlarının görünüşte satın alma dışında bırakılmış olduğunu bulmanın ne kadar şok edici olduğunu hayal edin.

Pazartesi günü (19 Nisan 2021) Steam, Grand Theft Auto 5 ve diğer Rockstar oyunlarının profillerini ziyaret etmek, artık oyunları satın alma opsiyonlarının olmadığını gösterdi. Profiller hala mevcuttu fakat oyunların hala Steam platformunda var olduğunu açıkça ortaya koydu. Ancak, onları satın almanın bir yolu yoktu. Steam kullanıcıları, Steam ile Rockstar arasında bir anlaşmazlık olabileceğinden veya Rockstar’ın münhasırlığı farklı bir PC mağazasına taşıdığından endişelenmeye başladı.

Olanlara daha derin bir bakış, Steam’deki düzinelerce Rockstar ürününün “Yayıncının isteği üzerine emekliye ayrıldığını” gösterdi. Rockstar’ın tüm kütüphanesi, Grand Theft AutoMax Payne ve Red Dead Redemption imtiyazlarının yanı sıra LA NoireBullyManhunt ve diğer oyunlar da dahil olmak üzere etkilendi. Ancak, 15 dakika içinde oyunlar yeniden listelendi ve “Yayıncının isteği üzerine emekli değil” olarak belirtildi. Sistemde bir kesinti gibi görünüyordu.

Rockstar, Steam ile Problem mi Yaşıyor

gta v art rockstar steam

Rockstar, konuyla ilgili henüz resmi bir yorum yapmadı, sosyal medyada da konuşmadı. Şimdilik, bu muhtemelen kabul edilmeye değmeyen bir Steam hatası olarak değerlendirilecektir. Oyunlar şu anda mevcut olduğundan ve tekrar kaldırılacağına dair bir gösterge olmadığından, endişelenecek bir şey yok gibi görünüyor.

Bununla birlikte, Steam topluluğunda, göründüğünden daha fazlası olduğuna dair bazı spekülasyonlar olması muhtemeldir. İster Valve veya Rockstar gibi küçük bir şey olsun, ister satın almanın nasıl işlediğine dair ayarlamalar yapmak zorunda olsun, isterse Rockstar’ın sonunda platformdan ayrılma olasılığı gibi büyük bir şey olsun, hayranlar büyük olasılıkla canlı hayal güçlerinin çılgına dönmesine izin vereceklerdir.

Valve veya Rockstar’ın dünkü durum ile ne ilgisi olup olmadığına bakılmaksızın, her şey şu anda normale döndü. Tüm Rockstar’in oyunları şu anda satın alınabilir. Satın alınan her Rockstar oyunu, Steam’deki sorunların tamamı boyunca oynanabilir durumda kaldı. Bunu muhtemelen çok az insanı etkileyen bir tuhaflık olarak işaretleyin ve daha fazlasını değil.

Kaynak: Game Rant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir