rockstar steam

Rockstar Steam İndirimlerinden Hangi Oyunlar Alınmalı

Biliyorsunuz ki, geçtiğimiz günlerde Rockstar Games, Steam için oyunlarında %70 varan indirimleri başlattı. Elinizi çabuk tutun çünkü bu indirimler 1 Nisan tarihine kadar sürecek.

Eğer bu indirimde bütçeniz kısıtlı ve oyunları almada kararsızsanız, sizin için hangi oyunları almanız gerektiğini, hangi oyunların daha uygun olduğunu ve bir çok detayları ile listeledik.

Rockstar: Red Dead Redemption II: %33 ile 200TL

Bir çok oyuncu için Rockstar’ın en iyi oyunu gibi değerlendirilen Red Dead Redemption II yeri geldiğinde sizi hüngür hüngür ağlatacak, yeri geldiğinde eğlendirecek. RDR 2 sizden manzaralar, aksiyon, açık dünya ve küçük tatlı detaylardan zevk almanızı istiyor.

Fiyatı biraz fazla olsa da, sizi aylar boyunca idare edecek bir oyun. Ayrıca çok oyunculu oyun severler de Red Dead Online’ı çok seveceğinden eminim. Red Dead Online size tamamen farklı bir oyun sunuyor ve sunmaya da devam edecek gibi duruyor (Maalasef ki, Red Dead Online indirime girmedi). Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Rockstar: Grand Theft Auto V: Premium Edition: %63 ile 77TL

Rockstar Games’in en başarılı oyunlarından birisi GTA V. Çoğunuzun GTA V oynamışsınızdır diye tahmin ediyorum. Oyunun hikayesi muazzam olmasa da, ortalama üzeri hikayesi var diyebilirim. Her görev tamamen farklı oynanış sunuyor. Yan görevler ise bir GTA oyununa yakışır şekilde eğlenceli. Hala daha oynamadıysanız, çok fazla şey kaçırıyorsunuz. Hazır oyunun fiyatı 77TL düşmüşken alın derim.

Eğer Online için alacaksanız, ertelemeniz çok daha mantıklı olacaktır. Çünkü GTA: Online tek başına satıldığı, yani Standalone sürümü 2021 ikinci yarısında çıkışını yapacak. Sadece GTA: Online oynamak isteyen oyunculara Standalone versiyonunu beklemelerini tavsiye ediyorum. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Rockstar: Grand Theft Auto IV: The Complete Edition: %70 ile 32TL

Bir çok oyuncunun GTA IV oynamayıp es geçmesi üzücü. GTA IV’e GTA serisinin en iyi hikayesine sahip oyun denilmesi tartışılabilir ama en ciddi hikayeye sahip oyun denildiğinde tüm oyuncular bununla hemfikir olur diye düşünüyorum. Gerçekçi fizikler oyuna ayrı bir tat katmış. Oyuncuların bu oyunu es geçmesinin sebebi çoğunlukla karanlık atmosfer oluyor. Ancak oyunu oynamamak için bahaneniz bu olmasın. Çoğunuz bu oyuna şans verse, beğenir.

Eğer hala daha bu oyunu oynayıp bitirmediyseniz, sizi bekleyen ağır ve ciddi bir hikaye var. Ayrıca yeni gelen The Complete Edition’da GTA IV’ün 2 DLC’si olan The Ballad of Gay Tony ve The Lost and Damned bulunmakta. Ek olarak, bu sürümde yeni başarımlar da geldi.

Zamanında GTA IV’ü es geçip, şans verecek ve ya tekrar GTA IV’e başlamak istiyorsanız, bu fiyata değebilir. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Rockstar: Grand Theft Auto: The Trilogy (III – VC – SA): %70 ile 14TL

rockstar steam

3 GTA oyunun (III, VC, SA) toplandığı paket olan GTA: Trilogy fiyatına değer. Ama aşağıda da belirttiğim gibi bu oyunları daha önceden oynadıysanız almanıza pek gerek yok. Rockstar’ın diğer işlerine de bakmanızda fayda olabilir. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Rockstar: Grand Theft Auto III: %65 ile 6TL

Devrim yapan oyun – GTA III. Muhtemelen bu oyun olmasaydı oyun dünyası bu kadar gelişmemiş olurdu. GTA III zamanının en iyi açık dünya aksiyon/macera oyunlarından biri olduğu kesin.

GTA III’ün Steam versiyonu GTA San Andreas kadar olmasa da sorunlu. Alırken buna dikkat edin. Bir kaç mod yükleyerek sorunları çözüp ve ya mod kurmadan biraz sorunlu bir şekilde de oynayabilirsiniz. GTA III Steam versiyonunda tüm araçların siyah olması ve CLEO modunun çalışmama sorunları var.

Araç renklerinde sorun olması can sıkabilir ama çok takılmıyorsanız, böyle de oynanabilir. Zira sizi oyun dünyasında ve en önemlisi GTA serisinde devrim yapan bir oyun bekliyor. Fiyatının da makul olması oyunu almanız için bir diğer sebep. Ancak oyunu zamanında doya doya oynadıysanız, satın almak biraz gereksiz olabilir. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Grand Theft Auto: San Andreas: %65 ile 8TL

Oyun dünyasının klasiği ünvanını kazanan GTA: San Andreas’ın Steam sürümü oldukça sorunlu. Mod kurmadan oyunu oynayamıyorsunuz. Rockstar Games Launcher sürümünü almak daha mantıklı olabilir. Steam versiyonuna göre daha derli toplu olduğu söylenebilir. Ancak RGL sürümü mod kurmanıza izin vermiyor. Bu yüzden mod kurmak istiyorsanız Steam, sadece orijinal sürümü oynamak istiyorsanız RGL sürümünü satın almanız daha mantığa uygun olabilir. (RGL’de indirim yok. Yanlış anlaşılma olmasın)

Mod kurmadan orijinal oyunu oynamak istiyorsanız kesinliklikle Steam versiyonunu almayın. Oyunda mod kurmadan oynamak tamamen işkence. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Grand Theft Auto: Vice City: %65 ile 8TL

GTA III’de bulunan hatalardan daha fazla hata var. Rockstar sanki bunu her oyunda artırarak devam ediyor. Oyun ne kadar büyük olursa, o kadar fazla hata oluyor. Bu bilinen bir gerçek. Bir kaç can sıkan hatalar var ama yine de oynanabilir durumda.

Efsanevi şarkıların kaldırılması, bir sürü hatalar ve bu hataların çözümü için mod’lara başvurmayı sorun etmiyorsanız bu makul fiyata oyun alınabilir. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Max Payne 1 ve 2: %65 ile 6TL

Bir klasik oyun daha. Asıl yapımcılığını Remedy Entertainment’ın, yayıncılığını ise Rockstar Games’in üstlendiği Max Payne 1 ve 2 oyun dünyasına adını altın harflerle kazıdı. Remedy, oyun dünyasında hiç görülmemiş bir özelliği oyuna ekledi. Ağır çekim – Bullet Time özelliğini oyuncunun isteğine bıraktı ve böylelikle oyuncu oyunda epik sahneleri kendisi yaşayabildi. Ek olarak, oyunun atmosferi, hikayesi ve vuruş hissi zamanına göre muazzamdı.

Eğer Max Payne 1 ve 2 zamanında bitirdiyseniz ve tekrar oynamak istiyorsanız, 6TL böyle bir oyun için çok uygun. Max Payne’in Steam sayfasına buradan, Max Payne 2 Steam sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Max Payne 3: %70 ile 16TL

Bazı eleştirmenler ve oyuncular tarafından hikaye sunumu ve arenada kapışma hissini vermesi eleştirilse de, bazı oyuncular bunu sevdi ve bu oyunun Max Payne serisine yakışır bir oyun olduğunu savundu. Oyunun sinematiklerinin fazla göz yorması oyunun en büyük eksilerinden biri olabilir.

Vuruş hissi, atmosfer ve hikaye oyunun en iyi yaptığı özelliklerinden. Hatta oyunu bazen GTA V’e benzettiğiniz zamanlar da olacaktır. GTA V ile aynı zamanda geliştirildiği için bu çok normal. Eğer hikaye ile harmanlanmış saf aksiyon oyunu arıyorsanız, bu fiyata değecektir.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

L.A Noire: %65 ile 8TL

Team Bondi ve Rockstar Leeds’in ortaklaşa geliştirdiği L.A Noire yine rakiplerini ezerek türünün enderi olmayı başarıyor. Oyunda bulunan hikaye harika ve çok başarılı bir şekilde bir birine bağlanıyor.

Oyunda ana karakterimiz dedektif Cole Phelps olarak oynuyoruz ve davaları çözüp rütbe atlayarak daha zorlu davaları çözüyoruz. Böyle bir oyun dediğimde aklınıza kendini tekrar eden bir oyun gelir. Ancak L.A Noire’de hiç bir dava tekrar ettiğini hissettirmiyor. Tam aksine oyunda ilerledikçe davalar daha da ilginçleşiyor. Ayrıca oyunda aksiyon da var ama oyunun asıl odak noktası bu değil.

Eğer dedektiflik oyunlarını seviyorsanız mutlaka bir şans verin. Sizi pişman etmeyeceğinden eminim. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

L.A Noire: The Complete Edition: %70 ile 14TL

L.A Noire’ın DLC’lerinin toplandığı L.A Noire: The Complete Edition hakkında pek söylenecek bir şey yok. Eğer oyunun tamamını almak istiyor ve bunun için de yeterli bütçeniz varsa, The Complete Edition almak çok daha mantıklı olabilir.

Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

L.A Noire: The VR Case Files: %50 ile 59TL

L.A Noire oyunlarından seçili davaların VR için uyarlandığı bir oyun. Rockstar’ın ilk ve tek VR denemesi olduğu için özel bir oyun. Ayrıca oyunun VR için çok iyi uyarlandığını söyleyebilirim (Bazı hatalar yine mevcut). Oyunun kısa sürmesi biraz üzücü ve fiyatına değmeyeceğini düşünüyorum.

Açık dünya VR oyunu arıyorsanız çok da fazla alternatifinizin olmadığını biliyorsunuz. Ancak yine de bu fiyata değmez. Çünkü oynanış süresi az ve hatalar çok. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Rockstar: Bully:  Scholarship Edition: %65 ile 8TL

Bir lise öğrencisinin Bullworth kasabasında yasaşadığı maceraları anlatıyor. Tabii bunu Rockstar stilinde yapılıyor. Yani hem eğlenip hem de hikayeye dalacağınız bir oyun sizi bekliyor. Okul temasının işlendiği açık dünya aksiyon/macera oyunu bulmak çok zor. Hatta türünün tek örneği diyebiliriz.

Hazır oyun bu fiyata düşmüşken kaçırmayın. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz

Rockstar: Manhunt: %65 ile 6TL

Rockstar’ın güzide korku/gerilim oyunu Manhunt’ta aşırı şiddet ve rahatsız edici öğeler bulunmakta. Oyun, manyak bir yönetmenin çektiği filmin gerçekçi olması için oyuncu kadrosuna gerçek katilleri eklemesini konu alıyor. Manhunt bir çok ülkede yasaklandı. Hatta Manhunt 1 ve 2 yasaklanmadığı ülke bulmak zor. Neyse ki, 1. oyun ülkemizde yasaklı değil.

Manhunt, 2’ci oyun kadar psikopat bir oyun olmasa da, bu 1’ci oyunu “gerilim dolu, vahşi ve psikoloji bozan bir oyun” ünvanını silemiyor. Oyun eski gelebilir ama türünün ender örneklerinden biri olduğu için şans verin. Fiyatını sonuna kadar hakediyor. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir