rockstar games gta series videos
Sosyal Medyada Paylaş

Take Two, Rockstar Games’in ileriye dönük tek oyunculu oyunlar ve çok oyunculu içerikler üretmeye kararlı olduğunu duyurdu.

Rockstar Games, Grand Theft Auto ve Red Dead Redemption oyunlarından dolayı tek oyunculu oyunlarıyla tanınır. Rockstar, son yıllarda Grand Theft Auto 5‘in çok oyunculu bileşeni olan Grand Theft Auto Online ile çok büyük başarılara imza attı. Görünüşe bakılırsa, Rockstar çabalarını tek oyunculu oyunlar yerine çevrimiçi çok oyunculu oyunlara yöneltecek gibi görünüyor; ancak bunun ne kadar mümkün olduğu belirsiz.

Rockstar Games ve 2K Games’in ana şirketi Take Two; geçtiğimiz günlerde Rockstar ‘ın ileriye dönük tek oyunculu video oyunları yapmaya kararlı olduğunu doğruladı. Canlı hizmetler, Grand Theft Auto Online ve Red Dead Online‘ın lansmanından çok fazla kâr elde ederken; Rockstar hala tek oyunculu oyunlar üretmeye kararlı. Take Two CEO’su Strauss Zelnick, Rockstar ‘ın video oyunu hikaye anlatımına ve tek oyunculu deneyimlere odaklanan bir stüdyo olmaya devam edeceğini söyledi.

Zelnick, Rockstar’ın yıllar içinde başarısının önemli bir parçası olan “harika hikaye anlatımı ve harika tek oyunculu deneyimleri” ile tanınan bir stüdyo olduğunu belirtti. Stüdyonun Grand Theft Auto 5’in yönünü takip etmek istediğini söyledi; Her iki dünyanın da en iyisini sunan çevrimiçi çok oyunculu ile eşleştirilmiş “güçlü tek oyunculu” ve “hikayeye dayalı deneyime” sahip bir oyun.

Strauss Zelnick Rockstar Hakkında Konuştu

rockstar games

Zelnick, Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’ın “Rockstar’ın her ikisini de yapabileceğini” gösteren en son örnekler olduğunu belirtti. Rockstar ileride; bu yöntemi Grand Theft Auto ve Red Dead serileri dışındaki oyunları da içerebilecek diğer gelecekteki oyunlar için de benimsemeyi planlıyor. Örneğin, uzun zamandır oyuncuların bir süredir görmek istediği Bully’nin devamı gibi…

Zelnick ayrıca, oyun şirketlerinin çevrimiçi çok oyunculu oyunlar için; tek oyunculu oyunları büyük ölçüde terk etmelerinin endişesine de değindi. Zelnick açıklamasında; “Sadece birkaç yıl önce burada değil, bu dükkanda değil, ancak bazı rakiplerimizin ofislerinde tek oyunculu oyun öldü; her şeyin çok oyunculu olduğu yönünde bir tartışma oldu. Buna inanabilirsiniz.” dedi.

Oyun endüstrisi, hem eleştirmenler hem de oyuncular tarafından değişen başarı ve beğeniyle piyasaya sürülen yeni hikaye odaklı; tek oyunculu oyunlarda bir artış gördü. En büyük örneklerden bazıları arasında 2018 God of War, Horizon Zero Dawn ve Ghost of Tsushima gibi oyunlar yer alıyor. Rockstar Games, mevcut serilerinden hiçbiri için hikayeyle ilgili herhangi bir içerik oluşturmadı; ancak Grand Theft Auto Online için son Cayo Perico Heist gibi sürekli olarak çok oyunculu içerik yayınladı.

Bununla birlikte, hem Grand Theft Auto 5 hem de Red Dead Redemption 2; piyasaya sürüldükten sonra kusursuz bir hikaye anlatımına ve tek oyunculu kampanyalara sahipti. Rockstar ‘ın oyunlarında tek oyunculu deneyime öncelik verdiğini biliyoruz ve muhtemelen gelecekteki oyunlarında da bunu ihmal etmeyeceğini gösteriyor. Genel olarak Take Two, Rockstar ‘ın çok oyunculu içerik veya tek oyunculu oyunlar yapmayı bırakması için hiçbir neden bulamıyor ve geliştirici de öyle.

Kaynak: Game Rant

Sosyal Medyada Paylaş