rockstar toronto
Sosyal Medyada Paylaş

Rockstar Toronto şubesinden ekipman çalan kadının, oyun geliştiricisi şirket harici başka yerlerden de hırsızlık yaptığı öğrenildi.

Toronto ile Hamilton arasında bulunan, Ontario’nun güneyindeki bir kasaba olan Oakville’de bir kadın, Noel arifesinde Oakville’deki 586 Argus Road adresinde bulunan bir video oyunu geliştiricisi olan Rockstar Games Toronto’dan 66.000 dolar değerinde bilgisayar ekipmanı ve aksesuarını çaldığı iddiasıyla suçlanıyor.

Rockstar Games Toronto, öncelikle diğer Rockstar Games stüdyoları tarafından geliştirilen oyunlara sahiptir. Şirket ayrıca 2005’in The Warriors, 2018’in Red Dead Redemption 2 ve 2011’in Max Payne 3’ün geliştirilmesinde katkıda bulundu. Ayrıca Rockstar Toronto, Grand Theft Auto 4 ve Grand Theft Auto 5’in Microsoft Windows sürümleri için oyun içinde yakalanan görüntüler için yerleşik bir video düzenleyici geliştirdi.

Polis, 30 yaşındaki kadının 24 Aralık ile 23 Ocak arasında bir dizi hırsızlık yaptığını söyledi. “Öğeler tesise teslim edildi, ancak sanık şirket tarafından alınan eşyalara sahip olmadan önce onları çaldı.” Memur Steve Elms Global News’e konuştu.

Rockstar Toronto ‘dan Aksesuar da Çalınmış

rockstar games oyunları

Kadın ayrıca Rockstar Toronto harici Ocak ayı sonlarında bir araba, birkaç ceket ve bir iPhone çalmak da dahil olmak üzere bir dizi başka hırsızlıkla suçlandı ve daha sonra Apple Pay kullanarak birkaç satın alma işlemi yapmak için kullanıldı. 5.000 doların üzerindeki hırsızlık, kredi kartının dolandırıcılık amaçlı kullanımı ve suçla elde edilen mal kaçakçılığı da dahil olmak üzere 18 suçla karşı karşıya.

Polise göre, iddia edilen suçlar:

  • 24 Aralık 2020: Oakville’deki Rockstar Toronto ‘dan yaklaşık 66.000 dolar değerinde bilgisayar ekipmanı ve aksesuarının çalınması.
  • 20 ve 23 Ocak 2021: Oakville’deki Pearson Drive’daki bir topluluk posta kutusundan gelen postaların çalınması.
  • Ocak: Oakville’deki Trafalgar Road’daki bir dişçi muayenehanesinden Kia Rondo’nun anahtarlarını içeren bir ceketin çalınması. Kadın daha sonra otoparka park etmiş olan aracı çaldı.
  • 22 Ocak: Longo’s’tan bir iPhone’un çalınması, Trafalgar Road’daki bir süpermarket ve ardından Apple Pay’in iki satın alma işlemi için kullanılması.
  • 23 Ocak: Oak Park Bulvarı’ndaki bir otoparktan ceket ve sırt çantası çalınması.

Polis, kadını 25 Ocak’ta Oakville’deki bir şehir evi kompleksinde buldu ve tutukladı. Kefalet duruşmasına kadar gözaltına alındı. Polis, bu suçlar hakkında bilgisi olan herkesin, Oakville Kriminal Soruşturma Bürosu’ndan Dedektif Memur Alex Lankshear ile iletişime geçmesini istedi.

Kaynak: TheGamer

Sosyal Medyada Paylaş