agent

Rockstar’ın Agent Oyunu PlayStation 5 İçin Gelecek mi

Aylar önce PlayStation, Rockstar Games‘ten özel bir PS3 oyununa sahip olacağını duyurmuştu. Agent adlı oyunun, Rockstar bükümü ile James Bond üzerine bir riff olması gerekiyordu.

Rockstar’ın resmi açıklamasında, “Agent, oyuncuları 1970’lerin sonunda Soğuk Savaş’ın zirvesinde karşı istihbarat, casusluk ve siyasi suikastlar dünyasına paranoyak bir yolculuğa çıkarıyor” diye yazıyor.

E3 2009 duyurusu büyük ses getirdi. Microsoft, Grand Theft Auto IV‘ün devasa genişletmelerinde zamanlanmış münhasırlık ile övünme haklarına sahip olduktan sonra geldi. Söylemeye gerek yok, Sony için bir galibiyetti… ta ki olmayıncaya kadar. Aylar geldi ve haber olmadan geçti. Aylar yıllara dönüştü. Yıllar on yıla dönüştü. Şafağında On PlayStation 5 salınımı, Rockstar Games’in hâlâ Agent için bir web sayfası vardır. Altında bir PS3 logosu ile hâlâ “Çok Yakında” yazıyor.

Açıkçası, Rockstar iki nesil için çok gecikti. Bu web sayfası yıllardır ortalıkta, hiç güncellenmemiş ama aynı zamanda hiç kaldırılmamış. Rockstar’ın ana şirketi Take-Two, 2018’de Agent markasını terk etti. Bu cephede fazla hareket olmadığını varsayalım.

Eski bir Rockstar sanatçısı, Agent’ın yayınlanacağına inanmadıklarını söyleyerek oyundan birkaç ekran görüntüsü yayınladı. Takım, Agent’dan çekildi ve geliştirme sırasında Grand Theft Auto V‘e taşındı ve bir daha asla geri dönmedi.

İlginçtir ki, Grand Theft Auto V, Rockstar’ın Agent’ı resmen kabul ettiği son zamandı. James Bond benzeri bir Aston Martin çalmanızı içeren bir görevde, arabanın “4G3NT” yazan bir plakası var. Grand Theft Auto V’in muazzam başarısından sonra, Rockstar şimdilik GTA VI’ya odaklanacak gibi görünüyor.

Rockstar’ın hâlâ Sony’ye PlayStation’a özel bir unvan borçlu olup olmadığı veya borçlarını zamana bağlı özel içerikle ödeyip ödemedikleri belirsiz. PlayStation 5, sınırlı bir süre için PS + üyelerine ücretsiz olan GTA Online’ın bağımsız bir sürümünü içerecek. Grand Theft Auto V’in kendisi de 2021’de Xbox Series X ve PlayStation 5 için bir remaster alacak.

Kaynak: GameZone

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir