rockstar rahatsız edici karakterler
Sosyal Medyada Paylaş

Rockstar’ın Red Dead Redemption ve Grand Theft Auto serisi, keskin gözlü oyuncuların bulabileceği doğaüstü karakterlerle doludur; işte aralarında en rahatsız edici beş karakter.

Rockstar’ın oyunları, devasa açık dünyaları ve oyuncuların bunlarda karşılaşabilecekleri garip karakterlerle tanınır. Hem Grand Theft Auto hem de Red Dead Redemption serileri, oyuncuların kolayca karşılaşabileceği doğaüstü karakterlerle doludur, ancak hepsi diğerleri kadar açık olmasa da.

Bir Rockstar hayranı, stüdyonun en rahatsız edici doğaüstü karakterlerini araştırıyor. İşte ilk beş ve onları oyunlarında bu kadar ürkütücü yapan şey.

Francis Sinclair

rockstar'ın Francis Sinclair

Francis Sinclair, Red Dead Redemption 2’de bir karakterdir ve Stranger yan görevi “Yeni Başlayanlar için Jeoloji” de yer alır. Strawberry’nin hemen dışında evinde bulunabilir ve oyuncudan haritada ona birkaç kaya oyması bulmasını ister. Uzaylıları, DNA’yı ve nükleer mantar bulutlarını tasvir eden oymalar, Sinclair’in iddia ettiği tek şey olmadığını ima etmeye başlıyor. Oyuncu görevi tamamladığında, sonunda Francis’in evine davet edilecekler, ancak onu orada bulmak yerine, yüzünde hala belirgin kırmızı doğum lekesi olan Francis’in bebek versiyonunu tutan bir kadın bulacaklar.

Aynı odada Francis’in zaman içinde seyahat ettiğini gösteren bir dizi çizim var. İşleri daha tuhaf hale getirmek için, onun açıklaması, Grand Theft Auto’nun parodi kültü Epsilon Programı’ndaki Kraff’ın soyundan gelenlerle eşleşiyor. Kraff’ın torunları gibi Francis’in de yüzünde doğum lekesi var ve Epsilon Programının tüm üyeleri gibi mavi giyiyor. Program, dünyanın sadece 157 yaşında olduğunu ancak yaşlanmadığını da iddia ediyor. Belki de bu, Francis’in zamanda nasıl yolculuk yapabildiğine dair biraz fikir verir. Rockstar’ın ilginç karakterlerinden önde gelen diğer karakter.

Cris Formage

rockstar'ın Cris Formage

Cris Formage, oyuncular güçlerinin gerçek boyutuna bir göz atmadan önce bile ürkütücü. Epsilon Programının kurucusu olarak Grand Theft Auto: San Andreas’ta tanıtıldı ve programın bir kült olduğunu reddetmek için Lazlow Jones’un radyo programında göründü. Tek başına sesi ürkütücü bir şekilde monotondur ve saçma iddialarını dile getirdiği sakin güven onu oldukça korkutucu kılar. İlk başta onu itici kılan, Cris Formage’ın istikrarsız kişiliğidir. O tarif ediyor San Andreas “alkolik torna kendinden tanrılaştırılması cultist” bir şekilde ve aynı oyuncu ihanet onu eğer Michael GTA 5, bunlar o 10 Paradigma ait gübre” haline getirmek tehdit eden bir telefon görüşmesi alırsınız. “

Grand Theft Auto Online’da, oyuncunun bakış açısına bağlı olarak, Cris çok daha ürkütücü ya da eğlenceli hale geliyor. Oyuncunun ilk ölümünden sonra, beyaz bir ışık denizinde süzülen Cris Formage onlara görünür. “Anlıyorsun? Bir şarlatan olduğumu söylediler. Bir sahtekarlık, hiçbir şey, ama ben bir mucizeyim. Bakın ve merakla izleyin. Epislon Programının güçlü Cris Formage liderinin muazzam gücüyle ne yaptığını kendinize sorun. Neden insanları izlemek için kullanıyor tabii ki. İzlerken istediğin zaman bana katıl. Asla öğrenmezler ve size zarar veremezler. Dünyadaki en büyük zevktir. Ve güven bana. Bir sürü kadınla yattım. “

Bu, Cris Formage’ın aslında GTA evreninde daha yüksek bir varlıkla temas halinde olduğunu veya kendisi olduğunu doğruluyor gibi görünüyor. Francis Sinclair geçilecek bir şeyse, muhtemelen Red Dead Redemption evrenidir. Onun sinir bozucu varlığının franchise’ların geleceğinde hissedilip hissedilmeyeceği görülecek.

Madam Nazar

rockstar'ın Madam Nazar

Madam Nazar, Red Dead Online’da bulunabilecek bir falcıdır. Oyuncu yeterince uzun süre etrafta takılırsa, bulunduğu bazı yerlerden ve Red Dead’in Amerika versiyonunda tanıştığı insanlardan bahsedecektir. Bununla birlikte, onun hakkında ürkütücü olan şey, Red Dead 2’de çoğu Red Dead Online zamanında gerçekleşmemiş çok sayıda olayı biliyor gibi görünmesidir.

Mesela Nazar kendini astı halde bulunabilecek bir adam hakkında boş yere yorum yapacak. Zavallı küçük heykeltıraşım. Çok çalışacak ve çok azını hak ediyor. ” Adam, bir “Fransız yazarı” ile kaçmadan önce karısının yüzünü oymaya başladığı Grizzlies East’te bir dağın yamacında bir iskelede asılı olarak bulunabilir. Bu muhtemelen Yabancı yan misyonu “The Artist’s Way” den Charles Chatenay’e bir göndermedir.

Hatta Francis Sinclair’den haberdar görünüyor. Bana kayanın içindeki tabloyu sorma. Bazı şeyleri bilmem bile bana göre değil. ” Ayrıca hayaletler hakkında bilgisi var gibi görünüyor. “Zavallı küçük Anges, çok üzgün. Onun arkadaşlığını sürdürüyorum ama onun istediği kişi değilim. ” Bu, bir sevgili tarafından terk edildikten sonra kendini öldüren oyunda bulunabilen bir hayalet olan Agnes Dowd’a bir göndermedir. Nazar ayrıca orijinal oyunun Undead Nightmare’inde zombilerle dolu Jorge’s Gap’te “kapana kısılmış birçok ruh” a da gönderme yapacak . Sadece bu değil, aynı zamanda Nazar, Grand Theft Auto Online’da mekanik bir falcı olarak da bulunabilir ve burada ölümünden çok sonra oyun içi yerlere götüren kehanetleri ortaya çıkarır.

The Strange Man

strange man rdr

The Strange Man, tüm Red Dead serisindeki en esrarengiz karakter olabilir. Ağır bir şekilde ölüm meleği ya da muhtemelen tanrı olabileceği ima ediliyor. Kendisine “bir bakıma muhasebeci” diyor ve hem John Marston’ın yaklaşmakta olan ölümü hem de hayatında yaptığı iyi ya da kötü işler hakkında bilgisi var gibi görünüyor.

Red Dead 2‘nin, teori olduğunu Garip Adam Grim Reaper daha güven ödünç olmasıdır. New Austin’deki bir yabancı, “siyah takım elbise ve büyük silindir şapkalı” bir adamın, art arda birkaç farklı veba salgınına maruz kalan Armadillo kasabasını lanetlediğini iddia edecek. Bayall Edge’deki terk edilmiş bir Kulübede, oyuncu Arthur Morgan’ı ziyaret ederse Garip Adam’ın bitmemiş bir resmini içerir. John olarak ziyaret ederlerse, resim önümüzdeki birkaç gün içinde kendini tamamlayacak ve John, Tuhaf Adam’ı aynada kısaca görecek, ancak John arkasını döndüğünde kaybolacak. Ölüm, Red Dead’in kahramanlarının peşine düşüyor ve Garip Adam, kaderlerini dünyanın en ürkütücü hatırlatmalarından biri.

Jesse

rockstar'ın Jesse gta v

Jesse’nin Grand Theft Auto evreninde İsa Mesih olduğu ima ediliyor. İlk başta sadece bir İsa taklitçisi gibi görünse de, öldürüldüğünde , Mesih’in Tutkusu’na atıfta bulunarak gözlerinden biri şişerek kapanacaktır. Onun ilahiliğinizin eklemek için, farklı olan en iyi etkileştiği nasıl biliyor gibi GTA Konuştuğu eğer karakteri o bile babasına karşı onları-he’ll gösterisi kızgınlık tanışmış önce GTA ‘nın Trevor ve babası için aşkımı da o konuşuyor eğer Franklin’e. Jesse, Garip Adam ve Cris Formage arasında, Rockstar’ın evreni en tuhaflarından biridir ve bazen aynı karakterler hem komik hem de kozmolojiktir.

Rockstar’ın karakter hikayeleri konusundaki senaryosunu tebrik etmek gerekiyor, bu konuda oldukça başarılı işler yaptıkları kesin.

Kaynak: Game Rant

Sosyal Medyada Paylaş