sadie adler

Sadie Adler, Neden Arthur Morgan Kadar Önemli

Arthur Morgan karakteri Red Dead Redemption 2’nin merkezinde yer alsa da, Sadie Adler ‘in hikayesi oyunculara eşsiz bir dünya perspektifi sunuyor.

Red Dead Redemption 2’nin en büyük gücü; kahramanı Arthur Morgan’dan başlayarak ve Van der Linde çetesinin çoğunu içeren unutulmaz karakterleri baz alıyor. Oyuncular onun hüzünlü bir duldan, yetenekli bir kanun kaçağına ve Arthur’un en güvenilir müttefiklerinden birine dönüşmesini görebildikleri için; Sadie Adler oyun boyunca daha eksiksiz anlatım hatlarından birine sahip. Arthur’un hikayesi birçok yönden Red Dead Redemption 2’nin kalbi olsa da; Sadie bir bütün olarak oyuncular için aynı derecede önem arz ediyor.

Oyuncular, Red Dead Redemption 2’nin 1. Bölümünde Sadie Adler ile ilk karşılaştıklarında hem çaresiz kalıyor hem de korkuyor. Kocasını O’Driscolls’un ellerinde yitirdikten sonra Adler, Arthur ve Dutch tarafından kurtarılarak; çeteye katılmaya davet edilir. Kocasının ölümünün travmasından kurtulurken oyunun erken safhalarında görünür bir şekilde pek yer almıyor; ancak RDR 2’nin hikayesi devam ederken ortaya çıkmaya başlıyor. Arthur’a kamp hayatının monotonluğundan duyduğu hoşnutsuzluğunu ifade ettikten sonra, 3. Bölüm’de bir savaşçı olarak kendini kanıtlama şansı veriliyor.

Sadie Adler, RDR 2’de Dutch’a Nasıl Benzer

sadie adler mission

Red Dead Redemption 2’nin temel amacı, oyunda John Marston karakterini yaratmaktır ve Arthur’un hikayesi bu konuda mükemmel bir iş çıkarır. Arthur, John için “normal” bir yaşamı güvence altına almaya yardımcı olmak için en büyük fedakarlığı yapar; Red Dead Redemption’da yasadışı bir yaşam tarzına zorla geri dönmesini daha da trajik hale getirir. Sadie Adler ‘in hikayesi, “meşru” bir yaşamdan bir kanun kaçağına geçişini içeren John’un tam tersi olduğundan; serinin genel mesajını tamamlıyormuş gibi görünmeyebilir. Bununla birlikte, Adler’in seçimleri; Red Dead Redemption’ın diğer en önemli karakteri Dutch van der Linde’nin inançlarını en iyi şekilde temsil ediyor.

Dutch’ın insanların ancak medeniyet dışında özgür olabileceğine dair inancı, önemsediği insanları mutlu olmadıkları bir hayata hapseder. Hollandalı’yı kendi hikayesinde başarısız kılan şey bu felsefe olsa da, Sadie Adler başarılı olmak için bunu yapabilen tek karakter. Dutch’ın kuralından kaçan Adler; ajansda kendi şartlarına göre yasadışı bir yaşam tarzı yaşatır ve bu onun gerçekten özgür olmasını sağlayan tek şeydir. Seçimleri Marston’dan tamamen farklı olsa da, ikisi de Red Dead Redemption 2’nin sonunda seçtikleri yaşamlardan açıkça memnun.

Sadie’nin Güney Amerika’ya planladığı ayrılışı, heyecan verici bir Red Dead Redemption 2 “spin-off” oyunu etkisi yaratacaktı; ancak hikayesi olmasa bile serinin en iyilerinden biri. Marston ve Morgan inanılmaz kahramanlar olsa da Adler, oyuncuların dünyayı tamamen farklı bir perspektiften görmelerine izin veriyor; bu da onu Red Dead Redemption 2’de bu kadar önemli bir karakter yapıyor.

Kaynak: Screen Rant

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir