gta v
Sosyal Medyada Paylaş

Yeni Nesil GTA V: Take-Two’nun 69,99 dolarlık yeni nesil oyunlar hakkındaki yorumlarına ve Rockstar’ın telif programına dayanarak; PlayStation 5, Xbox Series S ve X’te 69,99 dolara mal olabilir.

Yeni Nesil Grand Theft Auto V; Kasım ayında piyasaya çıktığında yeni nesil konsol oyunları için yeni premium 69,99 dolar MSRP’de fiyatlandırılabilir. Ne Rockstar Games ne de Take-Two Interactive, GTA V ‘in PS5 ve Xbox Series X/S yeniden sürümü için fiyatlandırmayı resmi olarak onaylamasa da; oyunun 69,99 dolara mal olacağına inanmak için nedenimiz var. Yeni konsol nesli, yayıncılara oyunları yeniden fiyatlandırma fırsatı veriyor ve Take-Two, NBA 2K21 ile maliyet artışını ilk yapanlardan biriydi. Bu eğilim devam etmeli. GTA V ‘in dünya çapında 145 milyon kopya sattığı göz önüne alındığında; oyunun yeni nesil ücretsiz bir yükseltme almaması da muhtemel. Bu, yeni nesil lansmanın satış potansiyelini azaltacaktır.

Take-Two’nun Oyun Hakkında Söylemleri

gta v money 2 yeni nesil

Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick’in önceki yorumları, şirketin ileriye dönük motivasyonlarını çerçevelendiriyor. Zelnick, 2020’nin sonlarında, “Kesinlikle başlık bazında fiyatlandırmayı duyuruyoruz. Çok uzun bir süredir ön saflarda bir fiyat artışı olmadı ancak maliyetler önemli ölçüde arttı,” dedi.

“Tüketicilere sunduğumuz değerle ve gerçekten yalnızca bu yeni nesil konsollarda yaşayabileceğiniz türden bir deneyimle; fiyatın haklı olduğunu düşünüyoruz.” Referans olarak, Take-Two 2021 mali yılında araştırma ve geliştirmeye 317 milyon dolarlık rekor bir harcama yaptı; bu haklı çünkü önümüzdeki 3 yıl içinde 62 oyun piyasaya sürmeyi planlıyor.

Daha sonra Mart 2021’de Zelnick, şirketin tüketicilerin oyunlar için 69,99 dolarlık yeni bir temel fiyat için hazır olduğunu düşündüğünü söyledi. “Fiyatlandırma açısından, NBA 2K21 için 70 dolarlık bir fiyat noktası açıkladık. Görüşümüz, olağanüstü bir dizi deneyim ve çok sayıda yeniden oynanabilirlik sunmaktı. 2006. Bu yüzden tüketicilerin buna hazır olduğunu düşünüyoruz.”

GTA V İçin Görüşler ve Planlamalar

gta 5 trevor

Zelnick ayrıca Take-Two‘nun oyunların aşırı fiyatlandırılması konusunda dikkatli olması gerektiğini söylüyor. Yayıncının üzerinde yürümesi gereken ince bir çizgi var. Buradaki fikir, büyük değerle birlikte daha olağanüstü etkileşimli deneyimler sunmaktır. Bu, Yeni Nesil Grand Theft Auto V ‘in PlayStation 5 ve Xbox Series X’teki 7 yıllık oyuna yeni bir soluk getirmesi gereken yeni geliştirilmiş özelliklerinde ve Grand Theft Auto Online‘daki diğer geliştirmelerde kendini gösterecektir.

“Şu ana kadar diğer oyunların fiyatlandırılması hakkında hiçbir şey söylemedik. Başlık bazında duyurular yapma eğilimindeyiz. Görüşümüz, hem deneyimin hem de ödemenin yapıldığından emin olmak için her zaman ücretlendirdiğimizden daha fazla değer sunmaktır; deneyim tüketici için olumludur.

“Hepimiz anekdot olarak biliyoruz ki, bir tüketici deneyimini sevseniz bile; bunun için fazla ücret aldığınızı hissederseniz, bu deneyimi mahveder ve bir daha yaşamak istemezsiniz. Güzel bir restorana giderseniz ve harika bir deneyim yaşarsanız ve harika bir yemek; ancak çek olması gerektiğini düşündüğünüzün iki katı, asla geri dönemezsiniz.

“Tüketicilerin her zaman karşılığında istediğimizden çok daha fazlasını sağladığımızı hissetmelerini isteriz. Bu, yinelenen tüketici harcamaları için de geçerlidir. Tüketicileri harekete geçirmek ve onların ilgisini çekmek için buradayız ve bunu yaparsak para kazanma da bunu takip eder.”

Yeni Nesil GTA V Türkiye Fiyatı Ne Kadar

gta v art

Zelnick’in söylediği her şeye ve Take-Two’nun Rockstar Games ile olan dahili telif programı hakkında bildiklerimize dayanarak; her iki tarafın da 69,99 dolar fiyat etiketini zorlaması gerekir. Oyun, nispeten küçük bir kurulum tabanına sahip tomurcuklanan yeni nesil bir platformda satış başına daha fazla gelir elde etmekle kalmayacak; aynı zamanda benzer fiyatlandırma ile gelecekteki GTA yinelemeleri için suları test edecektir.

Grand Theft Auto, Take-Two’nun tüm yıl boyunca toplam net gelirinin %20’sinden fazlasını oluşturan güçlü bir franchise. 2013’ten beri ana hat girişi olmayan seri, GTA V ve GTA Online sayesinde kârlı kalmayı başardı. Her ikisi de Ekim ve Kasım aylarında yeniden yayınlanacak; GTA Online, Xbox ve PlayStation donanımında 19.99 dolar karşılığında bağımsız bir oyun olarak geliyor; (3 ay boyunca PS5 sahipleri için ücretsiz) ve Yeni Nesil GTA V, Kasım ayında yeni nesil donanımda piyasaya çıkıyor.

Bu oyunlar oldukça uzun sürüyor ve yeniden sürüm satış rakamlarını yeniden canlandıracak ve yeni daha yüksek bir fiyat etiketi satış başına kazancın daha yüksek artmasına yardımcı olacaktır. Türkiye fiyatı ile yaklaşık 600 liraya tekabül ediyor.

Kaynak: tweaktown

Sosyal Medyada Paylaş